Strona głównaAktualnościWydarzeniaPaweł Althamer w galerii Fundacji "Deste"

Paweł Althamer w galerii Fundacji „Deste”

Do 31 października w galerii „DESTE” w Nea Ionia mamy okazję oglądać prace polskiego artysty Pawła Althamera w zestawieniu z pracami takich artystów jak Jakub Julian Ziółkowski, Urs Fischer oraz Jackob Kassay.

Paweł Althamer jest rzeźbiarzem, performerem, twórcą instalacji oraz filmów video. Jego prace były wystawiane m.in. w galerii „Zachęta” w Warszawie , w „Centre Pompidou” w Paryżu oraz w „Institute of Contemporary Arts” w Londynie.

pawel althamerNie jest to także pierwsze spotkanie ateńskiej publiczności z talentem naszego rodaka. Również Jakub Julian Ziółkowski, młody polski artysta malarz i rysownik, jest znany greckim mecenasom sztuki. Jego prace były już wystawiane w galerii „DESTE” i cieszyły się dużym uznaniem krytyków. Swoje dzieła z powodzeniem reprezentował na arenie międzynarodowej m.in. w galerii sztuki „Hauser & Wirth” w Nowym Jorku, „Centre d’Art Contemporain” w Genewie czy „Galerie Martin Janda” w Wiedniu. W ubiegłym roku przedstawił w galerii „DESTE” niezmiernie interesującą wystawę „Investignations of a dog” odnoszącą się do twórczości Franza Kafki. Obecnie w galerii „DESTE” możemy podziwiać efekt współpracy wszystkich artystów w postaci nietypowej kompozycji stworzonej z ich indywidualnych prac.

icon-calendar Godziny otwarcia wystawy: środy od 12:00 do 20:00 i soboty od 10:00 do 14:00

home Adres: ul. Filellinon 11 & Em.Pappa, Nea Ionia, www.deste.gr

http://www.deste.gr/

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne