Strona głównaAktualnościGrecjaPaństwa z całego świata jednoczą się z Grecją

Państwa z całego świata jednoczą się z Grecją

Pomoc i wyrazy solidarności docierały w środę do Grecji z całego świata, gdy kraj zmagał się z jedną z najbardziej śmiercionośnych klęsk żywiołowych.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przekazał kondolencje, mówiąc, że „pomoc jest w drodze z wielu krajów UE”. Ponadto flagi państw członkowskich Unii Europejskiej w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli powiewały w środę w połowie masztu.

Cypr zaoferował 10 milionów euro pomocy, a także wysłał 64 pomocników i wolontariuszy do regionu Attyki we wtorek rano.

Rumuńskie Ministerstwo Obrony wysłało dwa samoloty i personel, aby wesprzeć akcję przeciwpożarową, podczas gdy Izrael powiedział, że ekipy ratunkowe zostały postawione w stan gotowości do działania, jeśli władze greckie zwrócą się o pomoc.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział również, że Ankara jest gotowa do udzielenia pomocy, jeśli tylko zostanie o to poproszona. Była Jugosłowiańska

FYROM (Skopia), również zaoferowała pomoc, podobnie jak Włochy, Hiszpania i Bułgaria.

Amerykański Instytut Grecki prosi ludzi o przekazanie datków na fundusz pomocy założony przez grecko-amerykańską organizację charytatywną AHEPA w celu wsparcia ofiar.

W wiadomości na Twitterze australijski premier Malcolm Turnbull powiedział, że „Australię i Grecję dzielą szczególne relacje pielęgnowane przez silną więź rodzinną i wspólnotową”, dodając, że „tragedia dotykająca Grecję również wpływa na Australię”.

Prezydent greckiej wspólnoty pakistańskiej powiedział, że 150 osób jest gotowych do przyłączenia się do działań związanych z odbudową w regionie, gdzie szalały śmiercionośne pożary.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne