Strona głównaAktualnościGrecjaOrganizacja Hellenic Initiative przyłącza się do walki z graffiti w Atenach

Organizacja Hellenic Initiative przyłącza się do walki z graffiti w Atenach

Ateny, stolica starożytnej cywilizacji greckiej, są niestety pełne graffiti – budynki mieszkalne, biura i kioski są ozdobione namalowanymi w sprayu bazgrołami. Organizacja Hellenic Initiative (THI) współpracując z organizacją Athens Partnership (AP) podjęły działania w celu usunięcia graffiti znalezionego w najstarszej dzielnicy Aten, Plaka.

THI została założona w 2012 roku przez Greków z diaspory i filhellenów, aby świadczyć filantropijne działania i pomoc Grecji oraz Grekom. Dużą częścią misji THI jest „dostarczanie pomocy kryzysowej, zachęcanie przedsiębiorców i tworzenie miejsc pracy”.

THI połączyło siły z Athens Partnership (AP), organizacją non-profit, która współpracuje z osobami z sektora prywatnego i publicznego, aby zaspokoić potrzeby społeczności w Atenach i aby pomóc w usuwaniu graffiti w dzielnicy Plaka, której historia sięga tysięcy lat.

Taki wysiłek pomoże poprawić wrażenia zarówno Ateńczyków, jak i turystów w greckiej stolicy, którzy będą cieszyć się zabytkową dzielnicą Plaka w nieskażonej formie.

Jest to szczególnie ważny obszar pod względem turystycznym, ponieważ Plaka jest jednym z najpopularniejszych celów podróży na świecie.

Rewitalizacja dzielnicy jest integralną częścią ożywienia greckiego sektora turystycznego po niszczycielskim wpływie pandemii.

Podczas gdy kraj podjął ważne kroki, aby otworzyć się na turystów, Athens Partnership i THI pomogą uczynić najważniejsze turystyczne miejsca w Grecji jeszcze bardziej czystymi i pięknymi, usuwając istniejące graffiti i traktując ściany produktami odpornymi zarówno na graffiti, jak i nielegalne plakaty.

Starania na rzecz oczyszczenia Plaki jest częścią projektu kierowanego przez Miasto Ateny, mającego na celu usunięcie graffiti z kultowych obszarów miasta.

W ubiegłym roku Ateny zrealizowały 40 projektów czyszczenia i ochrony przed graffiti, upiększając takie obszary, jak Plac Omonoia, Monastiraki i Aleja Panepistimiou.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne