Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiOgłoszenia parafialne kościoła polskiego w Atenach

Ogłoszenia parafialne kościoła polskiego w Atenach

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję  honorowego krwiodawstwa. W ubiegłą niedzielę krew oddało  41 osób.
Gdyby ktoś z parafian potrzebował krwi, proszę kontaktować się z ks. Kazimierzem Faronem (tel. 697.8286.094).

W tym tygodniu rozpoczynamy w Grecji okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msza święta po grecku będzie o godz. 19:00. Msze po polsku o 9:00, 17:30 i 20:15. Zebrana taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów przyjazdu księdza rekolekcjonisty. Możliwość spowiedzi na pół godziny przed każdą Mszą. Zachęcamy, by nie czekać ze spowiedzią do pierwszego piątku.

W pierwszy piątek marca o 19:00 Droga Krzyżowa i Eucharystia z udziałem ks. arcybiskupa Nikolaosa Foskolosa. Wyjątkowo spowiedź będzie tylko od 17:30 do 19:00. Dla tych, którzy nie mogą przyjść na 19:00, będzie jeszcze Msza św. o 20:30.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 19:00.  Pierwsza Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w piątek 9 marca o godz. 18:00, dla dorosłych o 20:15. W kancelarii jest lista, na którą mogą się zapisywać grupy chętne do przygotowania i prowadzenia nabożeństwa.

Obok tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych w każdy czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

Eucharystia z okazji imienin o. Kazimierza zostanie odprawiona za tydzień o 12:30.

W kancelarii można kupić nowy numer Posłańca oraz książkę ojca Osucha o rachunku sumienia.

Ks. Petros Hong wraz z grupą wolontariuszy organizuje świetlicę dla dzieci mówiących po grecku. Centrum „Manresa” będzie czynne w godzinach popołudniowych przez cały tydzień oprócz czwartków i niedziel w budynku przy ul. Smyrnis 27.

Telefon do ks. Petrosa: 698.6754.333

con_info http://www.ateny.deon.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne