Strona głównaAktualnościGrecjaOd dziś Grecka Straż Przybrzeżna przejmuje kontrole pasażerów wchodzących na pokład statków...

Od dziś Grecka Straż Przybrzeżna przejmuje kontrole pasażerów wchodzących na pokład statków i promów

Od czwartku, 15 lipca Grecka Straż Przybrzeżna przejmuje kontrole i weryfikowanie czy pasażerowie wsiadający na statki lub promy przestrzegają przepisów Covid. Postanowienie to jest zgodne z decyzją podjętą w środę przez ministra ds. żeglugi i polityki na wyspach Yiannisa Plakiotakisa wraz z kierownictwem straży przybrzeżnej.

Plakiotakis powiedział, że zapewni to, że kontrole będą dokładne i zagwarantują maksymalną możliwą ochronę zdrowia pasażerów.

„Proszę o współpracę wszystkich podróżujących promem lub statkiem. Proszę o zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów, oraz skrupulatne przestrzeganie środków i poleceń Straży Przybrzeżnej. (…) Zaleca się , aby być w porcie co najmniej 1,5 godziny przed wypłynięciem statku. Dzięki szczepieniom, przestrzegając środków ochrony i wykazując odpowiedzialność możemy cieszyć się tegorocznym latem w dobrym zdrowiu” – powiedział Yiannis Plakiotakis.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne