Strona głównaAktualnościPolskaNasi rywale na Euro 2012 - reprezentacja Czech

Nasi rywale na Euro 2012 – reprezentacja Czech

Coraz bliżej to finałów Piłkarskich Mistrzostw Europy. Zanim emocje sięgną zenitu poznajmy naszych ostatnich grupowych rywali – reprezentację Czech.

Reprezentacja Czech – łyk historii
Krajowy Związek Piłkarski Czech powstał w 1901 roku. Po rozpadzie Czechosłowacji zespół zaczął występować na międzynarodowej arenie od 1994 roku. Zespół tylko raz w historii występował na Mundialu (2006 rok). Za to nieprzerwanie d 1996 roku reprezentacja występuje w finałach Mistrzostw Europy, gdzie odnosi niemałe sukcesy. Największym z nich jest wicemistrzostwo Starego Kontynentu w 1996 roku.

Największy sukces
Największe sukcesy Reprezentacja Czech odnosi na Mistrzostwach Europy. Oprócz wspomnianego wyżej wicemistrzostwa Europy, Czesi w 2004 roku znaleźli się w półfinale tej imprezy. Spore sukcesy odnosiła również młodzieżowa reprezentacja Czech, która w 2002 roku zdobyła Mistrzostwo Europy!

Gwiazda – Milan Baros
Jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy reprezentacji Czech jest Milan Baros. Baros w latach 2001 – 2005 był zawodnikiem angielskiego Liverpoolu. Aktualnie gra w Galatasaray Stambuł. Od 2001 roku występował w reprezentacji Czech. W 2009 roku został wyrzucony z kadry za złamanie regulaminu.

Historia spotkań z reprezentacją Polski
Reprezentacja Czech spotykała się z reprezentacją Polski pięć razy. Czesi wygrali dwa razy, a dwa razy triumfowali biało-czerwoni. Obie reprezentacje spotkały się ostatnio w 2009 roku w Pradze. Gospodarze okazali się wtedy zwycięzcami i pokonali Polskę 2 : 0.

Prognoza przed Euro 2012
Chociaż Czesi nie są wymieniani jako faworyci Euro 2012, z pewnością nie należą do łatwych przeciwników. Wszak na tego typu imprezach często zdarzają się niespodzianki!

logo_twoja_europa

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne