Strona głównaAktualnościGrecjaMrozy i śnieżyce w Grecji

Mrozy i śnieżyce w Grecji

Intensywne opady śniegu i wyjątkowo niska temperatura powodują liczne problemy w Grecji. W wielu miejscach słupki rtęci spadły poniżej zera, a w nocy ma być nawet minus 10 stopni Celsjusza.

Śnieg pokrył wiele regionów Grecji, powodując liczne problemy komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Szczególnie trudna sytuacja jest w północnej i środkowej części kraju, ale też między innymi na Peloponezie. W wielu miejscach samochody mogą poruszać się jedynie z łańcuchami na kołach. Na drogi wyjechały pługi śnieżne. Greckie służby apelują do kierowców, aby unikali jazdy autostradą łącząca Ateny i Saloniki w okolicy miasta Lamia. Na Eubei, drugiej co do wielkości wyspie Grecji, bez prądu pozostaje kilkanaście miejscowości. Problemy z dostawami prądu pojawiły się też między innymi w Atenach.

Trudne warunki atmosferyczne spowodowały opóźnienia na lotniskach, odwołano niektóre loty. Mimo że temperatura w wielu miejscach spadła poniżej zera, nie zabrakło śmiałków, którzy przy padającym śniegu kąpali się dziś w morzu.

IAR/Beata Kukiel-Vraila/Ateny/mcm/dabr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne