Strona głównaAktualnościGrecjaMożesz stworzyć historię. Masz zdjęcia Akropolu z minionych lat ? Koniecznie przeczytaj!

Możesz stworzyć historię. Masz zdjęcia Akropolu z minionych lat ? Koniecznie przeczytaj!

Obchodząc 45 lat od rozpoczęcia prac konserwatorskich na Akropolu w Atenach, Komitet Ochrony Zabytków Akropolu (ESMA) poszukuje fotografii, które w sposób bezpośredni lub pośredni przedstawiają zmiany architektoniczne.

ESMA jest interdyscyplinarną komisją greckiego Ministerstwa Kultury odpowiedzialną za zarządzanie wszystkimi współczesnymi interwencjami w zakresie konserwacji i restauracji zabytków na Akropolu.

Komisja ogłosiła otwarty nabór pod tytułem „Akropol: renowacja w centrum uwagi”, skierowany do publiczności (zwiedzających, fotografów), których prace przedstawia zmiany, jakie zaszły w zabytkach w wyniku działań konserwatorskich i restauratorskich. Jego celem jest umieszczenie wybranych zdjęć w albumie cyfrowym.

W ciągu ostatnich 45 lat ESMA zakończyła renowację Erechtejonu, Propylei i świątyni Ateny Nike. Ponadto na Partenonie realizowane były duże projekty.
Dziś prace koncentrują się na frontonie zachodniej strony Partenonu, ścianach Partenonu Cella i murach obwodowych Akropolu.

„Zaproszenie ma na celu fotograficzne zobrazowanie 'codziennego życia’ zabytków Akropolu w ciągu ostatnich 45 lat i wybranie obrazów, które utworzą mozaikę odzwierciedlającą fotograficzne spojrzenie zwiedzających na zabytki i wykonane w nich zmiany” – powiedział ESMA.

Zdjęcia należy przesyłać na adres esma45years@gmail.com do 20 października.

Do każdego nadesłanego zdjęcia należy dołączyć krótki opis (do 70 słów) wyjaśniający, dlaczego fotograf wykonał dane zdjęcie.

Zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji na temat warunków w języku angielskim tutaj.

Źródło: ysma.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne