Strona głównaAktualnościGrecjaMini-lockdown nałożone na Zakintos i Chania w celu powstrzymania wirusa

Mini-lockdown nałożone na Zakintos i Chania w celu powstrzymania wirusa

Jońska wakacyjna wyspa Zakintos i region Chania na Krecie zostały objęte restrykcjami władz ochrony cywilnej, które wchodzą w życie o 6 rano w piątek. O ich dalszym obowiązywaniu lub zdjęciu podejmie się decyzję po przeanalizowaniu sytuacji 13 sierpnia.

Sekretariat Generalny Ochrony Ludności ogłosił w czwartek, że ruch publiczny w obu regionach zostanie zakazany między godziną 1 w nocy i 6 rano z wyjątkiem nagłych wypadków medycznych i pracy. Muzyka nie jest dozwolona w klubach, barach i kawiarniach.

Zabronione są również imprezy i inne zgromadzenia powyżej 20 osób, zarówno w miejscach prywatnych, jak i publicznych, a grzywny za złamanie tego ograniczenia wynoszą od 50 000 do 200 000 euro.

Decyzja o nałożeniu ograniczeń w szczycie sezonu wakacyjnego i turystycznego została podjęta na zalecenie krajowego komitetu ekspertów ds. Zdrowia po tym, jak oba regiony zostały zakwalifikowane do kategorii ryzyka 4 (czerwonej na krajowej mapie śledzenia Covid).

Według oficjalnych danych liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wzrosła w zeszłym tygodniu o 69% na Zakintos i o 54% w Chania.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne