Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiMikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Atenach

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Atenach

W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w hali sportowej II Gimnazjum Cholargosu odbył się tradycyjny, XII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W rozgrywkach udział wzięło sześć drużyn, które reprezentowały uczniów, rodziców oraz środowisko polonijne.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja stała na wysokim, sportowym poziomie, któremu przyświecały zasady „fair play”. Wszyscy zawodnicy walczyli zacięcie o miano najlepszej drużyny. Do samego końca nie wiadomo było, kto wywalczy zwycięstwo. Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna Absolwentów Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Rady Rodziców n. uzupełniającego. III miejsce wywalczyła reprezentacja Parafii Serca Chrystusa Zbawiciela w Atenach.

turniej4

Turniej odbył się w świątecznej i sportowej atmosferze. Zaangażowanie zawodników oraz duże umiejętności siatkarskie wszystkich drużyn sprawiły, że mogliśmy oglądać bardzo dobre widowisko sportowe.

Organizatorem turnieju są nauczyciele wychowania fizycznego ZS p.Violetta Gawlik – Sarafandonis, p.Anna Szydłowska. Puchar i medale ufundowane zostały przez Ambasadę RP w Atenach.

Tekst: Marzena Mavridis

Zdjęcia: A. Szydłowska

turniej1 turniej3 turniej2

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne