Strona głównaAktualnościGrecjaMiejsca światowego dziedzictwa w Salonikach wyróżnione w oficjalnej publikacji UNESCO

Miejsca światowego dziedzictwa w Salonikach wyróżnione w oficjalnej publikacji UNESCO

15 miejsc światowego dziedzictwa w Salonikach zostało wyróżnionych w specjalnej reklamie opublikowanej przez Organizację Turystyki w Salonikach (TTO) w kwietniowym wydaniu „Światowego Dziedzictwa”, oficjalnej publikacji UNESCO.

Kwartalny, drukowany oraz internetowy przegląd zawiera szczegółowe artykuły na temat miejsc światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Wydawany jest w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Zabytki Paleochrystianizmu i Bizancjum w Salonikach, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, są przedstawione na jednostronicowym zdjęciu panoramicznym miasta, co daje czytelnikom magazynu szansę na powiązanie miejsca docelowego z jego bogatą kulturową przeszłością.

„Saloniki to jedno z nielicznych miast na świecie z 15 zabytkami wpisanymi na listę UNESCO. Zabytki o znaczeniu światowego dziedzictwa kulturowego, datowane od wczesnych lat chrześcijańskich (IV wiek ne) do późnego okresu bizantyjskiego (XIII-XIV wiek)”.

Należą do nich między innymi: bizantyjskie mury miasta, Rotunda, kościoły Acheiropoietos, Saint Demetrius, Hosios David, Saint Sophia, klasztor Vlatadon oraz łaźnie bizantyjskie.

„Światowe dziedzictwo” jest dystrybuowane wśród współpracowników Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), członków Komitetu Światowego Dziedzictwa oraz licznych prenumeratorów.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne