Strona głównaKulturaOko kulturyObrazy Marioli Ypsilanti

Obrazy Marioli Ypsilanti

Pani Mariola uważa, że nigdy nie jest za późno żeby odkrywać pasje, realizować marzenia i próbować nowego.

W polu jej zainteresowań są rzeczy będące podstawową treścią życia, a więc pejzaże, przedmioty, które towarzyszą nam, na co dzień – kwiaty, martwa natura oraz tradycje religijne – ikony, które fascynują kunsztem i nowymi możliwościami technicznymi.

Pisanie ikon dziś zajmuje dominującą pozycję w jej twórczości.

Interesuje ja nie tylko ich piękno i technika pisania, ale także symbol – kobieta – silna, święta naszych czasów skłaniająca do głębokiego namysłu na temat roli matki, strażniczki domowego ogniska.

Pisanie ikony to żmudna zajmująca wiele czasu praca i wymagająca cierpliwości, ale ikona to nieodłączny element kultury greckiej. Każdy ma w domu choćby kilka ikon, albo ręcznie malowanych, albo drukowanych. Ci, którzy nie wierzą kupują je dla samej sztuki, Ci wierzący kupują żeby moc się pomodlić, żeby święty czuwał….

Oprócz ikonopisania ma w swym dorobku obrazy olejne. Emanuje z nich piękno otaczającej nas przyrody, ulotność chwili. Cieszą oko i ducha, są pogodne a czasem wprawiają w zadumę. Wiele z nich znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne