Strona głównaAktualnościGrecjaKupon o wartości 200 euro na tablet i laptop dla uczniów

Kupon o wartości 200 euro na tablet i laptop dla uczniów

Zgodnie z zapowiedzią ministra finansów Theodorosa Skylakakisa, 12 marca 2021 r. , wspólna decyzja ministerialna został podpisana na vouchery tabletów uczniowskich.

Nie wiadomo jeszcze kiedy platforma zostanie otwarta dla wniosków na zakup tabletów, laptopów i sprzętu technologicznego. Przypomina się, że program ten jest skierowany do 645 000 uczniów / studentów w wieku od 4 do 24 lat.

Kupon o wartości 200 EUR jest finansowany głównie z Funduszu Odzyskiwania w celu wspierania e-learningu. Jest to czek w wysokości 200 euro na dziecko pozostające na utrzymaniu rodziców, które uczęszcza do placówki edukacyjnej w Grecji. Bon może być wydatkowany na zakup laptopa lub tabletu.

Kwalifikujący się uczniowie i studenci nie będą musieli składać wniosku o otrzymanie kuponu o wartości 200 EUR na zakup sprzętu technologicznego. Każdy zainteresowany wejdzie na specjalną platformę z kodami Taxisnet i od razu dowie się, czy przysługują im pieniądze.

Każdy beneficjent otrzyma elektroniczny kod, który będzie odpowiednikiem czeku na 200 euro.

Jeżeli zainteresowana osoba należy do beneficjentów programu może:

  • wysłać kod elektronicznie do sklepu internetowego, w którym chce kupić swój sprzęt technologiczny.
  • wydrukować kod i kupić sprzęt w sklepie stacjonarnym – osobiście .

Jeśli ktoś będzie chciał nabyć droższe urządzenie jest zobligowany do samodzielnego pokrycia różnicy w cenie.

Beneficjenci

Beneficjenci to 325 000 rodzin z 560 000 młodych ludzi w wieku od 4 do 24 lat. Są to rodziny o ekwiwalentnym dochodzie rodziny do 6 000 euro, czyli wszystkie rodziny, które są beneficjentami zasiłku rodzinnego OPEC w pierwszej kategorii dochodowej.

W przypadku rodziny z dwojgiem rodziców i dwojgiem dzieci równoważny dochód rodziny w wysokości 6 000 euro odpowiada dochodowi rodziny brutto w wysokości 12 000 euro.
Dla rodziny z dwojgiem rodziców i jednym dzieckiem odpowiada to dochodowi rodziny brutto w wysokości 10500 euro.

W przypadku rodziny z jednym rodzicem i jednym dzieckiem jest to dochód w wysokości 9 000 euro brutto.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne