Strona głównaAktualnościGrecjaKoronawirus: Zakaz pływania, wędkowania i uprawiania sportów wodnych w całej Grecji

Koronawirus: Zakaz pływania, wędkowania i uprawiania sportów wodnych w całej Grecji

Władze Grecji zakazały pływania, wędkowania i uprawiania sportów wodnych, ponieważ kraj zaostrza ograniczenia ruchu w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ministerstwo Żeglugi i Polityki Wysp wydało komunikat do wszystkich władz portowych w całym kraju, informując ich o wprowadzonym zakazie.

Nowe rozporządzenie potwierdza, że pływanie i sporty wodne nie będą uważane za aktywność fizyczną, która jest dozwolona na podstawie obowiązujących przepisów.

Zakaz ten obowiązuje do 21 kwietnia lub tak długo, jak obowiązują ograniczenia ruchu obywateli wynikające z pandemii koronawirusa.

Rozporządzenie przywołuje także wspólną decyzję ministerialną z dnia 20 marca 2020 r., zgodnie z którą ze względu na zdrowie publiczne zabroniony jest ruch wszelkiego rodzaju statków, a także wypłynięcie w morze prywatnych i zawodowych łodzi czy statków turystycznych niezależnie od bandery.

Zgodnie z rozporządzeniem zakazane działania obejmują:
• pływanie
• łowienie z połowów lądowych i podwodnych
• sporty wodne (kajakarstwo, windsurfing, kitesurfing, paddleboarding, żeglarstwo)

Władze szczególnie pragną ograniczyć ruch i maksymalnie ograniczyć dystans społeczny, ponieważ ciepła pogoda i nadchodzące Święta Wielkanocne mogą skusić wielu Greków do udania się na plaże.

MM

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne