Koncert kolęd w Atenach

W dniach 16 i 17 grudnia 2022r. w Szkole Polskiej im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach odbył się koncert kolęd podczas którego uczestnicy – dzieci i młodzież polskiej szkoły, nauczyciele i rodzice – wyśpiewali z wielkim zaangażowaniem i radością najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach.

W tegorocznym koncercie wystąpili uczniowie greckiej Szkoły Podstawowej nr 1., którzy przedstawili historię greckich tradycji Bożonarodzeniowych, m.in. przedstawili dawny zwyczaj dekorowania gałęzi drzewka oliwnego. Po czym jeden z uczniów zagrał na trąbce znane greckie świąteczne utwory.

W programie spotkania był również świąteczny kiermasz tradycyjnych potraw kuchni polskiej, słodkich wypieków oraz ozdób choinkowych. Jego obfitość i różnorodność cieszyła podniebienia i oczy przybyłych!

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ambasady RP w Atenach z Ambasadorem RP– Panem Arturem Lompartem na czele. Obecni byli również przedstawiciele Rady Rodziców szkoły oraz lokalnego środowiska greckiego i rodzice uczniów.

Atmosfera tego niedzielnego kolędowego spotkania była bardzo ciepła i wprowadziła wszystkich obecnych w nastrój – zbliżających się dużymi krokami – Świąt Bożego Narodzenia!

tekst, zdjęcia: Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne