Strona głównaRozmaitościArtykuły i opinieKobieta, która nie boi się życia

Kobieta, która nie boi się życia

Podziwiam odważne i niezależne kobiety, które nie poddają się łatwo i walczą o swoje. Takie, które zdają sobie sprawę, że porażki są częścią życia każdego człowieka i nie warto marnować cennej energii na płacz nad rozlanym mlekiem. Ja nie do końca to potrafię- jestem zbyt emocjonalna i za bardzo się przejmuję. Ale i tak zawsze się podnoszę, wyciągam wnioski i biegnę dalej. Czasem po prostu zajmuje mi to troszkę więcej czasu niż innym.

Chciałabym Wam opowiedzieć o jednej z moich koleżanek – szczęśliwej mamie wspaniałej córeczki. Kiedy ją urodziła, chciała poświęcić się wychowaniu i siedziała prawie dwa lata w domu. Później, kiedy poczuła, że już nadszedł „ten moment”, postanowiła wrócić do pracy i zaczęła wysyłać CV. Nie było to proste zadanie- praca miała być niedaleko domu, dobrze płatna i w godzinach pracy żłobka. Wysyłała dziesiątki CV, chodziła na rozmowy,ale telefon wciąż milczał. Najczęściej w ogóle nie było odzewu. Sami wiecie, że w naszych polskich realiach powrót mamy do pracy nie jest łatwy.

Ale kochani, po żmudnych poszukiwaniach – udało się! Dostała pracę niedaleko domu i do tego dobrze płatną. Poświęciła się jej całkowicie, wieczory spędzała na laptopie. Pomimo tego była przeszczęśliwa, czuła się spełniona, ale… Jak to często bywa, coś musi być nie tak. W tym wypadku okazała się nim osoba decydująca w firmie – niezrównoważony „samiec alfa” z przerośniętym ego. Wystarczyła jedna zła odpowiedź i koleżanka straciła pracę. Z dnia na dzień, kiedy wydawałoby się, że zagrzeje tam miejsce na dłużej. Była jedyną osobą w firmie, która nie wchodziła mu w tyłek i nie przymykała oczu na jego skandaliczne zachowanie. Pewnie większość ludzi na jej miejscu załamałoby się, a ona co zrobiła? Pojechała na wakacje na Korfu! A po powrocie z naładowanymi bateriami zaczęła od nowa wysyłać CV. I jestem pewna, że znajdzie pracę o takim samym standardzie, jak poprzednia. Tylko już z normalnym szefem.

Tekst: Marlena Poremba, autorka bloga Hedonistka Wiki na Krecie

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne