Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiKiermasz świąteczny - Szkoła Polska

Kiermasz świąteczny – Szkoła Polska

Święta tuż, tuż. Aniołki, bombki choinkowe, stroiki, kartki świąteczne, tradycyjne łańcuchy i inne świąteczne dekoracje, wprowadziły nas w wigilijne klimaty i magię świąt Bożego Narodzenie… A wszystko za sprawą świątecznego bazaru, który odbył się 19 i 20 grudnia w Zespole Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach zorganizowany przez Radę Rodziców nauczania uzupełniającego.

Jak co roku w klasach rozbrzmiewały kolędy, uczniowie wspólnie z wychowawcami dzielili się opłatkiem oferowanym przez Rade Rodziców i składali sobie z głębi serc życzenia. Cieszyli się z otrzymanych prezentów. Panowała prawdziwie świąteczna i rodzinna atmosfera.

k oplatek1 2014 k oplatek2 2014 k oplatek3 2014

Kiermasz świąteczny nie zawiódł oczekiwań także i w tym roku. Członkowie Rady Rodziców ofiarowali swój czas, energię i zaangażowanie w przygotowaniach do Kiermaszu. Panie sporządziły smaczne potrawy świąteczne takie, jak: bigos, gołąbki, pierogi oraz krokiety z barszczem. Natomiast Panowie piekli pyszne kiełbaski na grillu i serwowali je z ketchupem, musztardą i świeżą bułką. Wszystkie dania cieszyły się dużym powodzeniem odwiedzających i bardzo szybko się rozeszły.

k kiel 2014 k pierogi 2014 k kiel1 2014  

Na stoisku z wypiekami świątecznymi, które przygotowały mamy z Trójek Klasowych królowały między innymi strucle z makiem, pierniki, jabłeczniki, karpatki i wiele innych smakołyków. Każde ciasto swoim wyglądem przyciągało oczy oraz zachęcało do kupna zarówno młodych jak i starszych osób.

k ciasta1 2014 k ciasta2 2014

Niewątpliwie największym hitem okazała się bogata loteria fantowa, która do ostatnich chwil trzymała wszystkich w napięciu podczas oczekiwania na ewentualną wygraną. Dzięki zaradności i hojności Rady Rodziców udało się rozlosować wiele nagród, które wywoływały uśmiechy na twarzach nie tylko dzieciom, ale wszystkim uczestnikom.

k loteria3 2014 k loteria2 2014 k loteria1 2014

Szczęśliwcy wracali do domów z rowerem, tabletem, mp3, aparatem fotograficznym, głośnikami, kamerką, deskorolką, maskotką, zabawką i wiele innymi nagrodami.

k prezent1 2014 k loteri 1014 k prezent 2014

Po raz kolejny rok z rzędu Rada Rodziców w okresie przedświątecznym nie zapomniała o rodzinach potrzebujących pomocy. W tym celu Panie przygotowały świąteczne dary w postaci paczek żywnościowych.

Kiermasz był doskonałą okazją do tego, aby nie tylko poczuć atmosferę zbliżających się świąt, ale także „podreperować” szkolny fundusz – bowiem cały dochód ze sprzedaży bożonarodzeniowych potraw, wypieków i fantów przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów polskiej szkoły.

Tekst i zdjecia:
Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne