Spotkanie opłatkowe Polonii Greckiej

W środę, 17 grudnia br. odbyło się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach, na które Pan Konsul Przemysław Dropiewski zaprosił przedstawicieli organizacji Polonijnych działających w Grecji.

Na początku spotkania Pan Konsul złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Podziękował również za współpracę oraz za działania podejmowane w mijającym roku 2014 na rzecz Polaków zamieszkałych w Grecji.

Następnie O .Kazimierz Faron SJ. – proboszcz Polskiej Parafii w Atenach wygłosił słowa modlitwy. Po błogosławieństwie opłatka i po wspólnym odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy…” wszyscy uczestnicy spotkania, tradycyjnym polskim zwyczajem łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

w o 2014 w o1 2014 w o2 2014

Była to część spotkania skłaniająca do refleksji, dająca siłę i nadzieję na szczęśliwy rozpoczynający się kolejny rok w naszym życiu.

Wieczór przebiegał w bardzo serdecznej i ciepłej atmosferze. Towarzyszyły mu znakomite kulinarne specjały kuchni polskiej oraz polskie tradycyjne ciasta.

w b 2014 w b1 2014

Spotkanie wigilijne byłookazją do rozmowy o minionym czasie, o planach i nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym 2015 Rokiem.

w r1 2014 w r2 2014 w r3 2014

Tekst i zdjecia:
Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne