Strona głównaAktualnościGrecjaKarta Studenta (PASO) on-line

Karta Studenta (PASO) on-line

Od roku akademickiego 2011-12 studenci wyższych uczelni w Grecji, którzy chcą uzyskać Kartę Studenta (PASO/ ΠΑΣΟ) powinni składać swoje wnioski w formie elektronicznej na portalu http://paso.minedu.gov.gr.

Koszt nowej Karty wynosi  2,46 € (w tym VAT) i spełnia wszystkie nowoczesne standardy, zawiera fotografię posiadacza, specjalne holograficzne zabezpieczenie oraz dane tożsamości w języku angielskim (do stosowana za granicą).

Kto jest upoważniony do specjalnej Karty Studenta(PASO)?

  • Studenci studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, którzy nie przekroczyli okresu wymaganego do uzyskania dyplomu zgodnie z orientacyjnie przewidzianym planie studiów plus dwa (2) lata.
  • Studenci studiów niestacjonarnych (inna forma ) pierwszego stopnia, podwojony okres nauki (dwa razy tyle lat) wymagany do uzyskania dyplomu według programu indykatywnego studiów.
  • Studenci studiów drugiego stopnia, którzy nie ukończyli 29 roku życia (29 lat) w dniu złożenia wniosku o uzyskanie Karty Studenta(PASO) przez okres trwania nauki zgodnie z odpowiednim programem indykatywnym studiów drugiego stopnia.
  • Studenci studiów trzeciego stopnia na cztery (4) lata od daty ich wpisu i nie ukończyli trzydziestego pierwszego roku życia (31 lat) w dniu złożenia wniosku o wydanie Karty Studenta(PASO).
  • Studenci, obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej i państw trzecich, którzy studiują na Uczelniach Wyższych w ramach programu wymiany Wspólnoty Europejskiej „Erasmus” tak długo, na ile przewiduje uczestnictwo w programie wymiany krajów europejskich.

 

Studenci mogą złożyć wniosek on-line przez cały rok akademicki. Karta będzie wydana w ciągu pięciu dni roboczych od zatwierdzenia wniosku studenta przez Sekretariat danego Wydziału. Następnie student otrzyma powiadomienie sms i e-mail o punkcie odbioru Karty, który zostanie wybrany i podany w momencie składania wniosku.

Karta pozostanie w punkcie odbioru do dwóch miesięcy od daty druku i zawiadomienia studenta. Jeśli odbiorca nie stawi się do odebrania Karty Studenta( PASO) w ciągu dwóch miesięcy, wniosek zostanie uznany za nieważny.

Przy odbiorze Karty odbiorca musi ukazać dowód tożsamości i numer swojej karty, który otrzymał poprzez sms i e-mail.

con_info http://paso.minedu.gov.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne