Strona głównaAktualnościGrecjaKarta Revolut – rozwiązanie problemów walutowych

Karta Revolut – rozwiązanie problemów walutowych

Podróżując do wielu krajów właściwie zawsze musimy martwić się o kwestię wymiany walutowej. Mamy oczywiście wiele możliwości. Możemy płacić naszą kartą, na której środki są zgromadzone w złotówkach i wówczas bank dokonuje przewalutowania, jednak to zdecydowania nie jest opłacalna opcja. Jeśli mamy możliwość dochodów w dwóch walutach to na naszym podstawowych koncie można utworzyć sobie konto walutowe i podpiąć je pod pierwotną kartę. Jego prowadzenie w moim banku (PKO BP SA) jest bezpłatne. Jednak jest to rozwiązanie dla osób, które mogą otrzymywać wpływy w obcej walucie. Inaczej ta opcja jest zupełnie nieopłacalna. Inną opcją są stacjonarne lub internetowe kantory. Z mojego jednak doświadczenia wynika, że należy je traktować jako opcję rezerwową. Jest to nadal nieopłacalne, chociaż już bardziej do zaakceptowania niż opcja pierwsza. Jeszcze inną możliwością jest kupowanie euro od znajomych, którzy wrócili z wakacji i zostało im troszkę pieniędzy z podróży. Jednak to raczej okazjonalne możliwości – natomiast niosą korzyści dla każdej ze stron.

Ja dzisiaj chciałabym opowiedzieć o produkcie, z którego korzystam od kilku lat. Jest to, zapewne, wielu osobom znana już Karta Revolut. Co to właściwie jest? Jest to jedna aplikacja do zarządzania wszystkimi aspektami finansowymi. Dla mnie Revolut jest idealnym rozwiązaniem. To co zrobiło na mnie duże wrażenie to informacja na stronie: „Nie musisz odwiedzać oddziału ani przekopywać się przez stosy formularzy i dokumentów. Z nami otwarcie konta trwa tylko kilka minut i możesz to zrobić bezpośrednio ze swojego telefonu.” I jest to prawda. Założenie karty w domu zajęło mi 10 minut, od razu miałam możliwość korzystania z konta i aplikacji, a karta plastikowa dotarła do mnie w jakieś dwa tygodnie. Na stronie Revolut znajdziemy także informację: „Granice finansowe to już przeszłość, dlatego umożliwiamy płacenie za granicą w ponad 150 walutach. A co lepsze, dostajesz międzybankowy kurs wymiany.” W informacjach szczegółowych znajdujemy następujący zapis: „Do wymiany walut wykorzystujemy rzeczywisty kurs wymiany walutowej, do którego nie naliczamy żadnych dodatkowych prowizji. Termin „rzeczywisty kurs wymiany” może być różnie rozumiany (funkcjonują różne nazwy, np. „międzybankowy kurs wymiany”). W Revolut rzeczywisty kurs wymiany oznacza kurs kupna lub sprzedaży ustalany na podstawie danych z rynku walutowego, które otrzymujemy z wielu niezależnych źródeł. Ponieważ międzybankowy kurs wymiany podlega ciągłym wahaniom, stosowany podczas weekendu kurs może różnić się od kursu dostępnego w dni robocze, tj. w godzinach otwarcia giełdy. Aktualny kurs można sprawdzić w aplikacji Revolut przed wymianą waluty lub dokonaniem walutowego przelewu bankowego. Jeśli chcesz dokonać płatności kartą lub wypłacić gotówkę w walucie, której nie możesz przechowywać na rachunku Revolut, po prostu zapłać lub wypłać gotówkę za pomocą karty Revolut. Automatycznie wymienimy Twoje pieniądze na wskazaną walutę po najlepszym dostępnym kursie.” I to naprawdę jest prawda! Prowizja nalicza się, przynajmniej w mojej ofercie, tylko podczas transferu w weekendy. Więc staram się tego unikać i zawsze mieć chociaż 100 euro na karcie Revolut – na nagłe wypadki.

Zdecydowanie lubię organizować częste, ale ekonomiczne wyjazdy, a także kontrolować mój domowy budżet. Tutaj także przyszła mi z pomocą karta Revolut. Na stronie producenta widnieje zapis: „Proste w obsłudze narzędzie Revolut do zarządzania budżetem pozwoli Ci śledzić na bieżąco swoje wydatki. Ustalając budżet, oszacujesz kwotę, jaką musisz wydać w danym okresie, przez co z łatwością zaplanujesz swoje wydatki. Revolut pozwala ustalić budżet całkowity na podstawie Twoich nawyków finansowych, przypisać cele wydatkowe do poszczególnych kategorii (np. Zakupy) i śledzić realizację tych celów. Dzięki aplikacji Revolut możesz w każdej chwili utworzyć, zmienić lub usunąć swój budżet. Płatności są automatycznie przypisywane do odpowiednich kategorii, ale możesz również zmienić kategorię płatności zgodnie z własnymi preferencjami. Aby w pełni wykorzystać możliwości zarządzania budżetem, upewnij się tylko, że wszystkie Twoje transakcje są prawidłowo skategoryzowane. Powiedz nam, ile pieniędzy chcesz wydać w każdym miesiącu lub tygodniu, a my ustalimy dzienny limit wydatków, którego musisz się trzymać, aby zrealizować swoje cele. Dowiesz się, jaką kwotę w kontekście nadchodzących płatności możesz bezpiecznie wydać i czy zbliżasz się do limitu budżetowego lub czy go aby przypadkiem nie przekraczasz. Każda zmiana w budżecie automatycznie wpływa na kwotę „Do wydania”.”

Z tego co zdążyłam się zorientować to Revolut pozwala na dużo więcej operacji, takich jak oszczędzanie, krypto waluty, zarabianie na wymianie walutowej. Szczegóły znajdują się na stronie: revolut.com/a-radically-better-account.

Niniejsza publikacja nie stanowi oferty handlowej ani reklamy produktu.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne