Strona głównaAktualnościGrecjaJednakowe urządzenia e-pass na wszystkich greckich autostradach

Jednakowe urządzenia e-pass na wszystkich greckich autostradach

Od środy 4 listopada 2020 r., wraz z pełnym wdrożeniem nowego systemu interoperacyjności elektronicznych opłat drogowych, kierowcy będą mogli podróżować po wszystkich autostradach w Grecji tylko z posiadanym już transceiverem (nadajnik-odbiornik).

W praktyce, od listopada, kierowca będzie posiadał tylko jedno urządzenie- e-pass na wszystkich greckich autostradach: Attiki Odos, Nea Odos, Central Odos, Autostrady Egejskiej, Egnatia Odos, Mostu, Olympia Odos i Morea. Do tej pory kierowca musiał zmienić do trzech transceiverów na jedną trasę, teraz będzie mógł podróżować z jednego końca kraju na drugi z jednym urządzeniem.

Udogodnieniem urządzenia jest doładowanie konta przez internet. Jeśli, na przykład, kierowca dotrze do punktu poboru opłat w Tempi i wydał już wszystkie pieniądze, które pobrał na urządzenie, będzie mógł doładować konto za pośrednictwem strony internetowej autostrady z której zakupił transceiver, płacąc kartą kredytową lub debetową. W przeciwnym razie musiałby obciążyć swój transceiver dowolną kwotą pieniędzy, fizycznie będąc obecnym w Punktach Obsługi Klienta własnego dostawcy.

Nowe urządzenie będzie jednak miało pewne ograniczenia, przykładowo doładowanie konta będzie możliwe tylko za pośrednictwem firmy, która wydała konkretne urządzenie a programy rabatowe będą miały zastosowanie tylko na wybranych dla danego pośrednika autostradach.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne