Strona głównaAktualnościGrecjaGreckie zabytki czynne dłużej dla turystów

Greckie zabytki czynne dłużej dla turystów

W celu przyciągnięcia większej liczby turystów i nadrobienia strat spowodowanych kryzysem gospodarczym, grecki rząd postanowił, że miejsca archeologiczne będą  czynne dłużej w ciągu dnia  dla zwiedzających.

Akropol, pałac w Knossos na Krecie, wyspa Spilalonga, na której znajdowało się ostatnie w Europie leprozorium, czy katakumby na wyspie Milos i innych  29 miejsc dziedzicznych w całej Grecji, w tym główne muzea będą codziennie czynne przez cały rok od 8:00 rano, generalnie przez 12 godzin dziennie.

Akropol będzie otwarty we wszystkie dni, i latem i zimą, od godziny 8:00 do 19:00” – oznajmił grecki minister kultury i turystyki Pavlos Geroulanos.

W ramach rozwoju turystyki w Atenach na konferencji zorganizowanej przez Firmę Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Miasta Aten (ΕΤΟΑΑ) został przedstawiony nowy strategiczny plan działania na rzecz turystyki w Atenach na rok 2011 – 2012, który będzie realizowany przez Urząd Miasta.

Bardzo ważne dla wizerunku Ateny jest wzmocnienie punktów informacyjnych dla turystów odwiedzających Ateny, dodając dodatkowo punkty (kioski) informacyjne w centrum na Leoforos Amalias i w porcie Pireus (OLP) dla zwiedzających przybywających drogą morką (statkami)- poinformował prezes ΕΤΟΑΑ Alexis Galinos.

Między innymi na spotkaniu zapowiedziano: rozwój działalności handlowej z oficjalnymi produktami turystycznymi Miasta Aten ” Breathtaking Athens”, intensyfikację widzenia w Internecie i Mediów Społecznych, w którym miasto ma już stronę i profile tysięcy członków i „przyjaciół” z całego Świata, promocje turystyki poprzez organizowanie wycieczek dla dziennikarzy zagranicznych, udział w targach turystycznych, kompozycji i funkcji „Athens Film Office”, rozwój programu „Travel Trade”, projekt rozwoju „City Pass», udział w projektach europejskich i międzynarodowych sieci współpracy oraz partnerstwa z międzynarodowymi operatorami turystyki.

Wreszcie, jak ujawnił pan Alex Galen, w rozwoju Visitor Information Network (Info-Point) wraz z wykorzystaniem  Europejskiego Projektu SEENNS, ETOAA stworzy mobilne centrum usług, (Mobility Center), które będzie służyć mieszkańcom Aten i turystom do podróżowania w mieście.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne