Strona głównaAktualnościGrecjaGrecki minister turystyki przedstawił propozycje bezpiecznych podróży na spotkaniu UNWTO

Grecki minister turystyki przedstawił propozycje bezpiecznych podróży na spotkaniu UNWTO

Zajmowanie się wyzwaniami związanymi z dystrybucją szczepionek Covid-19 na całym świecie, wdrażanie szybkich testów i znaczenie cyfrowej dokumentacji medycznej w celu przywrócenia bezpiecznego przemieszczania się podróżnych to aktualnie priorytet. Zadania te były w centrum pięcioczęściowego planu przedstawionego w tym tygodniu w Światowej Organizacji Turystyki ( UNWTO) poinformował grecki minister turystyki- Harry Theocharis.

Jako przewodniczący Komisji Regionalnej UNWTO Europy i przewodniczący grupy technicznej komitetu Theocharis przedstawił zalecenia po szeroko zakrojonych rozmowach z globalnymi interesariuszami z branży turystycznej, ministrami i decydentami.

Zalecenia koncentrują się na:

  • rozwiązaniu kwestii przydziału szczepień
  • wdrożeniu szybkich testów antygenowych
  • wprowadzeniu cyfrowych świadectw zdrowia
  • usprawnieniu przepływu informacji poprzez uproszczenie procedur związanych z cyfrowymi formularzami śledzenia
  • potrzebie oceny niedawnych inicjatyw Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA), które obejmują publikację praktycznego przewodnika dotyczącego bezpiecznego otwierania granic.

Było to ostatnie posiedzenie Globalnego Komitetu ds. Kryzysu Turystycznego na rok 2020, które odbyło się w celu dalszego rozwijania koordynacji i współpracy między wszystkimi częściami sektora. Gospodarzem wirtualnego spotkania była Portugalia, która rozpoczyna swoją prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w styczniu.

W VII Globalnym Komitecie ds. Kryzysu Turystycznego udział wzięli również sekretarz generalny UNWTO -Zurab Pololikashvili, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej- Margaritis Schinas, premier Portugalii – António Costa oraz ministrowie turystyki z 35 krajów, a także dyrektorzy takich organów, jak : IATA, Światowa Organizacja Zdrowia, ACI., ICAO i CLIA.

Komitet ds. Globalnego Kryzysu Turystycznego został powołany przez UNWTO na początku pandemii Covid-19.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne