Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja zarabia 35 miliardów euro na turystyce w 2017 roku

Grecja zarabia 35 miliardów euro na turystyce w 2017 roku

Według najnowszych danych Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) w 2017 r. grecka gospodarka dzięki podróżom i turystyce w sumie zarobiła 35 miliardów euro.

Raport został przedstawiony greckiej minister turystyki Elenie Kountourze przez prezesa i dyrektora generalnego, Glorię Guevarę, podczas niedawnego spotkania w Atenach, kiedy to omawiano także pozytywny wkład podróży i turystyki w całą grecką gospodarkę, biorąc pod uwagę wysokie wskaźniki turystyki, a także wzrost osiągnięty w ciągu ostatnich czterech lat.

Według kluczowych danych WTTC na 2017 r., które odzwierciedlają wielki skok turystyczny w Grecji, szczególnie imponujący jest 6-procentowy roczny wzrost.

Całkowity wkład podróży i turystyki w grecką gospodarkę był znacznie wyższy niż ogólny wzrost gospodarczy w Grecji, i prawie dwukrotnie wyższy od średniej światowej (podróże i turystyka przyczyniły się w 10,4% do światowej gospodarki w 2017 r.).

Co więcej, zagraniczni turyści w ubiegłym roku zostawili w Grecji 17,1 miliarda euro, co stanowiło 28,4% całkowitego eksportu.

Dane ujawniły również, że sektor turystyczny w 2017 r. zajmował łącznie 935 000 miejsc pracy w Grecji, co stanowi 24,8% całkowitego zatrudnienia w tym kraju.

Według WTTC, w ciągu następnej dekady, sektor ten ma wygenerować około 332 000 dodatkowych miejsc pracy w Grecji.

opr. Paulina Hędrzak

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne