Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja przedłużyła zawieszenie lotów do siedmiu państw

Grecja przedłużyła zawieszenie lotów do siedmiu państw

Grecja przedłużyła w piątek po południu zakaz lotów do / z siedmiu krajów europejskich, podczas gdy wszystkie loty międzynarodowe będą mogły odbywać się na międzynarodowym lotnisku w Atenach „Eleftherios Venizelos”. Jednocześnie zakaz obywateli państw trzecich (kraje trzecie – określa się tak w transporcie wszystkie kraje, które leżą poza terytorium Unii Europejskiej) obowiązuje do końca maja.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) zakaz lotów dotyczy lotów do i z Grecji do Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Turcji, Albanii i Macedonii Północnej.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał następujące instrukcje lotnicze w celu ochrony pasażerów i obywateli przed pandemią COVID-19:

  • Zawieszenie wszystkich lotów pasażerskich do i z Grecji do Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Holandii zostaje przedłużone do 31 maja 2020 r. godz. 23:59.
  • Tymczasowy zakaz lotów do i z Albanii oraz Macedonii Północnej zostaje przedłużony do 14 czerwca 2020 r. godz. 23:59.
  • Zakaz wszystkich lotów na terytorium Grecji w odniesieniu do Turcji obowiązuje do 14 czerwca 2020 r. godz. 23:59
  • Tylko na lotnisku w Atenach „Eleftherios Venizelos” są dozwolone, przyloty / wyloty lotów międzynarodowych, szczegółowa dyrektywa lotnicza obowiązuje do 31 maja 2020 godz. 23:59.
  • Tymczasowy zakaz przylotu do kraju obywateli krajów pozaeuropejskich obowiązuje do 31 maja 2020 r. godz. 23:59.

ULC zwraca uwagę, że loty krajowe, które są wykonywane do tej pory, ale w ograniczonej liczbie, będą stopniowo przywracać częstotliwość. Zmiany nastąpią od poniedziałku 18 maja 2020 r., z powodu zniesienia zakazu podróżowania po całym kraju.

Należy zauważyć, że tymczasowe zawieszenie lotów nie obejmuje lotów towarowych, sanitarnych, humanitarnych, lotów powrotnych samolotów tylko z załogą (loty promowe), lotów państwowych, lotów w nagłych wypadkach, lotów wojskowych (military, loty te nie są ważne do Turcji), loty agencji ochrony granic Fronteksu, loty pomocnicze greckiego krajowego systemu opieki zdrowotnej, a także loty repatriujące obywateli Grecji.

Następujące wyjątki mają również zastosowanie do czasowych zakazów wjazdu dla obywateli z krajów pozaeuropejskich: członkowie rodzin obywateli europejskich, obywatele krajów Schengen, personel medyczny, obywatele państw spoza Europy posiadający wizy długoterminowe w kraju europejskim i państwie Schengen, rządowy i wojskowy personel, załogi samolotów i obywatele spoza Europy, którzy uzyskali zezwolenie na podróż z greckiego konsulatu.

Szef greckiej ochrony ludności, Nikos Chardalias poinformował, w piątek po południu, że instrukcje dotyczące podróży drogowej do Grecji zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych kilku dni.

Grecja planuje stopniowo otwierać swoje granice dla turystów zagranicznych 1 lipca.

MM
Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne