Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja nie będzie potrzebować nowego memorandum

Grecja nie będzie potrzebować nowego memorandum

„Nie będziemy potrzebować nowego memorandum” – powiedział w środę minister finansów Christos Staikouras. W komentarzach skierowanych do telewizji ANT1 grecki minister finansów zaznaczył, że kraj regularnie zaciąga pożyczki na rynkach kapitałowych, zabezpieczył dodatkowe 2,5 mld euro z programu SURE i liczy na dodatkowe dochody z innych źródeł.

„Jest nadzieja na stopniowe otwieranie się rynku i spodziewamy się, że turystyka będzie funkcjonować lepiej niż w zeszłym roku, ale spodziewamy się również przepływów pieniężnych z funduszu naprawczego. Wszystko to napawa nas optymizmem, że nastąpi silne ożywienie, po którym nastąpi silny wzrost gospodarczy” – oświadczył minister Staikouras. Po czym dodał – „7. runda pożyczek państwowych dla przedsiębiorstw i samozatrudnionych zostanie spłacona do końca kwietnia i pozostawił otwarte drzwi – w zależności od rozwoju pandemii – do wprowadzenia 8. rundy”.

„Musimy się zgodzić, że środki były do ​​tej pory zadowalające pod względem zapobiegania zwolnieniom i zamykaniu działalności. (…) Musimy działać szybko i metodycznie, aby zachować środki na pomoc gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom. Mamy fundusze na wsparcie społeczeństwa, ale w miarę pogłębiania się kryzysu nie będziemy w stanie zrekompensować wszystkich strat poniesionych przez obywateli” – powiedział Staikouras.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne