Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja jest ważnym miejscem dla turystów, mówi największe na świecie biuro

Grecja jest ważnym miejscem dla turystów, mówi największe na świecie biuro

Grecja jest ważnym miejscem dla turystów, mówi największe na świecie biuro podróży TUI Group. Ta anglo-niemiecka międzynarodowa firma zajmująca się podróżami i turystyką z siedzibą w Hanowerze w Niemczech, wezwała w poniedziałek państwa członkowskie UE do opracowania „mapy drogowej podróży” po długich miesiącach ograniczeń.

Prezes firmy Fritz Joussen zasugerował również, że przygotowania poczynione już w Grecji i na Cyprze mogą sprawić, że tego lata wyprzedzą turystykę w innych miejscach.

TUI, która jest największą firmą zajmującą się wypoczynkiem, podróżami i turystyką na świecie, jest właścicielem biur podróży, hoteli, linii lotniczych, statków wycieczkowych i sklepów detalicznych.

Joussen powiedział, że rządy muszą zapewnić „jasną perspektywę” dla turystyki w Europie i że plan działania pomoże otworzyć podróże do krajów, które osiągnęły znaczny postęp w walce z Covid-19.

Podano w tym przemówieniu różnorodne miejsca, w tym Grecję, Cypr, Portugalię i Baleary, jako możliwości przyszłych podróży turystycznych tego lata.

Prezes TUI powiedział, że wakacje w domu nie powinny być jedyną dostępną opcją dla Europejczyków, podkreślając jednocześnie, że wcześniejsze rezerwacje na 2021 r. były obecnie na „korzystnym poziomie”.

„Musimy teraz dobrze wyjść z kryzysu i opracować mapę drogową podróży w Europie oraz umożliwić wakacje w 2020 r.” – powiedział Joussen.

„Obejmuje to otwarcie turystyki i podróży lotniczych do krajów i regionów Europy, które poczyniły znaczne postępy i aktywnie promują przyjazd urlopowiczów. Do takich miejsc zalicza się : Grecja, Cypr, Portugalia, Baleary, Austria lub Bułgaria. Wakacje w domu są ofertą, ale nie powinny być jedyną odpowiedzią dla Europy i Europejczyków” – dodał.

Po deklaracji premiera Grecji, Kyriakosa Mitsotakisa, o rozpoczęciu sezonu letniego od 1 lipca 2020 r. Minister turystyki w kraju nakreślił plan przygotowania Grecji do przyjęcia jak największej liczby podróżnych „zgodnie z przepisami zdrowotnymi”.

„Mamy plan wspierania greckiej turystyki. Wykorzystamy wszystkie możliwości, ale zgodnie z przepisami zdrowotnymi ”, powiedziała w poniedziałek przed Parlamentem minister turystyki Charis Theocharis.

MM
Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne