Podczas niedawnego wydarzenia w Düsseldorfie przedstawiciele Regionu Macedonii Środkowej przedstawili niemieckim profesjonalistom z branży turystycznej wiele alternatywnych atrakcji turystycznych, które mogą odbywać się na Olimpu.
Prezentacja była częścią nowej kampanii Regionu uruchomionej w celu promocji jego tematycznych produktów turystycznych na rynku międzynarodowym.
Podczas wydarzenia przedstawiciele niemieckich biur podróży zajmujących się turystyką alternatywną i incentive travel uzyskali informacje na temat „aktywności adrenalinowych” dostępnych na Olimpu, w tym paralotniarstwa, turystyki pieszej i wspinaczki górskiej.
Profesjonaliści z branży turystycznej w Macedonii Środkowej przedstawili swoje programy działań, a przedstawiciele Stowarzyszenia Hotelarzy Pieria udzielili informacji na temat infrastruktury hotelarskiej w regionie.
Spotkania jeden na jeden, które odbyły się między profesjonalistami z obu krajów, potwierdziły duże zainteresowanie niemieckich biur podróży rodzajem i szeroką gamą działań oferowanych na Olympusie, jak głosi komunikat Regionu.
Prezentacja była częścią działań Regionu mających na celu promocję Macedonii Środkowej jako destynacji 365 dni w roku i wspieranie greckich profesjonalistów, którzy specjalizują się w tematycznych formach turystyki.
„Naszym celem jest stworzenie marki Olympus jako alternatywnego miejsca turystycznego, nie tylko w Grecji, ale także za granicą. Zainwestowaliśmy w tę formę turystyki, aby przedłużyć sezon zawsze zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” – powiedział wicegubernator Macedonii Środkowej Alexandros Thanos.
W wydarzeniu obecna była również attaché handlowa konsulatu w Düsseldorfie Frida Georgiou.
W sierpniu greckie ministerstwa kultury i środowiska nominowały Olimp do wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Olympus znajduje się już na wstępnej liście światowego dziedzictwa UNESCO, a w 1981 roku organizacja ogłosiła ten obszar Rezerwatem Biosfery.