Strona głównaAktualnościGrecjaGmina Ateny ogłasza osiem nowych miejsc postojowych dla taksówek

Gmina Ateny ogłasza osiem nowych miejsc postojowych dla taksówek

Gmina Ateny utworzy osiem nowych postojów taksówek w stolicy Grecji. Działanie to zostanie wdrożone aby zmniejszyć korki uliczne, ułatwić funkcjonowanie dojeżdżającym do pracy i taksówkarzy.

Zgodnie z zapowiedzią władz miejskich w centrum Aten funkcjonowało wcześniej sześć postojów taksówek. Dzięki dodaniu ośmiu nowych, kolejki taksówek zostaną zmniejszone, a kierowcy pojazdów będą mogli legalnie parkować.

Ponadto inicjatywa ma na celu poprawę warunków dla pieszych, ponieważ zapewni swobodne poruszanie się po chodnikach historycznego centrum, które często są zajęte przez zaparkowane pojazdy.

Nowe postoje taksówek zostaną wdrożone przez służby techniczne gminy Ateny w najbliższym czasie, a dodatkowe miejsca parkingowe są już dostępne na ulicach Sofokleous i Evripidou, placu Monastiraki, placu Agion Asomaton, ulicach Omirou i Sina.

„Nowe postoje taksówek zostały zaprojektowane zgodnie z szerokością ulic, aby umożliwić swobodny ruch pojazdów, a znaki poziome i pionowe oraz znaki zapewnią, że parkowanie dla zawodowych taksówkarzy nie będzie utrudnione” – poinformowały władze miasta.

Źródło: ΑΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne