Strona głównaAktualnościGrecjaDuże zainteresowanie greckimi firmami podczas Mobile World Congress

Duże zainteresowanie greckimi firmami podczas Mobile World Congress

Mobile World Congress w Barcelonie wykazał duże zainteresowanie firmami, które przyjechały z Grecji, jak podaje Association of Innovative Application Companies of Greece (SEKEE), które wspólnie z Ministerstwem Zarządzania Cyfrowego i Enterprise Greece koordynowało grecką delegację. W skład greckiej delegacji wchodziło 31 firm i organizacji działających w obszarze innowacji.

Przewodniczący zarządu SEKEE ,George Markatatos, podkreślił, że udział Grecji w wydarzeniu „był okazją do poszerzenia komunikacji i poznania greckich firm i agencji innowacji z potencjalnymi partnerami, klientami i dostawcami z zagranicy, ale także pokazania, że ​​Grecja może sprostać wymaganiom, bez względu na warunki, które zostały stworzone.”

SEKEE wskazało, że ważnym wydarzeniem na MWC 2021 było nawiązanie pierwszych kontaktów między innowacyjnymi firmami z siedmiu krajów w Europie (Grecja, Włochy, Francja, Dania, Holandia, Szwajcaria i Izrael), w celu ustanowienie sojuszu w obszarze lepszego promowania innowacji w Europie. Oczekuje się, że pierwsze efekty tej współpracy będą widoczne na MWC 2022, które odbędzie się pod koniec lutego 2022 roku.

Firmy, które wzięły udział w greckiej misji to: AGEify, Allweb Solutions, Coffeco, Crossnics, Crowdpolicy, Cytech, Dataverse, Excelon, ExperiencesScanner, Fasmetrics, Growth Mindset, Hellenic Space Center, iCON Platforms, Inaccel, Liknoss, Modulus, Nanometris, Palo Services, Regate, Run4More, Siba, Solve, Tetragon, Trimsignal, VSMT i Ybeemaestro, TUTAJ i centrum innowacji cyfrowych digiGov-innoHUB.

Misja została zorganizowana we współpracy z Ministerstwem Żeglugi, Stowarzyszeniem Firm Informatycznych i Komunikacyjnych Grecji (SEPE), Stowarzyszeniem Przedsiębiorstw Telefonii Komórkowej (EEKT), Stowarzyszeniem Greckich Wschodzących Firm Technologii (HETiA), Corallia i HEMEXPITE. Partnerami, którzy uczestniczyli w greckiej delegacji są Centrum Archimedesa (NKUA), Democritus i Invent ICT. AdandPRLab (Panteion University).

Sponsorem komunikacji była Ateńsko-Macedońska Agencja Informacyjna (ANA).

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne