Strona głównaAktualnościWydarzenia„Dni Morza” po raz ósmy w Pireusie

„Dni Morza” po raz ósmy w Pireusie

Od 27 maja do 5 czerwca po raz ósmy z rzędu odbędą się w dużym porcie Pireusu „Dni Morza”. Wydarzenie zostało po raz pierwszy zorganizowane w ramach Europejskich Dni Morza, które okazały się ogromnym sukcesem, dlatego władze lokalne kontynuują tę nową tradycję. Tegoroczny program wydarzenia proponuje ponad 100 bezpłatnych atrakcji dla młodszych i starszych, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Impreza skupia się na historii, kulturze, marynarce, tradycji i sporcie w mieście, a poszczególne koncerty, występy, pokazy, aktywności sportowe i warsztaty dla dzieci będą prowadzone przez różnorodne organizacje i wolontariuszy.

Po raz kolejny do portu zawinie statek „Olimpias”, który jest jedyną pływającą kopią ateńskiej triery z V w. p. n. e. Uczestnicy będą mogli być świadkami wodowania statku w Pireusie.

Gmina Pireus siedem lat po obchodach Europejskiego Dnia Morza przygotowała w tym roku bogaty program bezpłatnych wydarzeń, który obejmuje szeroki zakres zainteresowań przy udziale i wsparciu organizacji, wolontariuszy i stowarzyszeń.

”Jak już mówiliśmy, Pireus patrzy w stronę morza, żegluga oraz turystyka przechodzą przez Pireus, zatem nasze wydarzenia mają charakter rekreacyjny, kulturalny, sportowy oraz edukacyjny. Uważam, że i w tym roku będzie ogromna liczba uczestników’’- ogłosił burmistrz Pireusu, Giannis Moralis.

Między innymi częścią wydarzeń będzie kino plenerowe, dla dzieci aktywności związane ze sportem, gra teatralna, ”BLUE PARK” , gdzie można będzie się dowiedzieć o ochronie środowiska za pomocą gier i zabaw. Oczywiście nie mogłoby zabraknąć przejażdżki rowerem przy pięknym widoku na morze.

W ramach Dni Morza otwarta zostanie w tym roku 34. Wystawa Książki na Pireusie, a Pasalimani stanie się atrakcją dla miłośników książek z całej Attyki.

Przedsiębiorcy miasta na swój sposób wezmą udział w wydarzeniach, w kolejnej „Błękitnej Nocy”, podczas której sklepy pozostaną otwarte do północy i będą czekać na konsumentów ze specjalnymi ofertami, wydarzeniami i niespodziankami.

Szczegółowy program Dni Morza 2022 na oficjalnej stronie wydarzenia pod adresem: www.imeresthalassas.gr

opr. Anna Lica

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne