Strona głównaRozrywkaDzieckoCentrum Badawcze Ceramiki Współczesnej

Centrum Badawcze Ceramiki Współczesnej

Muzeum (Κέντρο Μελέτης Νεώτερης Κεραμικής) przedstawia przegląd greckiej tradycyjnej ceramiki użytkowej z początku 19 do połowy 20 wieku. Ceramika obejmuje różne przedmioty: naczynia, dzbany, misy, kubki, butelki, dzbanki, cukiernice, pudełka, wazony i wszelkiego rodzaju naczynia do codziennego użytku. Wzbogacona dodatkowymi materiałami archiwalnymi z papieru (teksty, znaczki, projekty, dokumenty, wywiady zdjęcia, wideo, mapy).

Centrum Współczesnej Ceramiki organizuje od 1993 r. programy edukacyjne dla wszystkich poziomów kształcenia (w wieku przedszkolnym i szkolnym, osobom niepełnosprawnym i innych grup, turystów indywidualnych), dostosowanych do ich zainteresowań i poziomu wiedzy w każdym wieku.

Programy edukacyjne mają na celu zapoznanie uczniów ze wszystkimi aspektami nowoczesnej ceramiki użytkowej i życia ludu. Użytkownik ma możliwość zapoznania się różnymi technologiami informatycznymi i rolą tradycyjnych ceramiki, etapów i technik budowlanych, rodzaju i użyciu gliny, obecności ceramiki w życiu codziennym i obyczajowym.

Adres:

ul. Melidoni 4-6 / Μελιδώνη 4-6

105 53 Kerameikos, Athens / Κεραμεικός, Αθήνα

tel: +30 210 3318491-5

fax: +30 210 3318490

e-mail: kmnk@otenet.gr

website: http://www.potterymuseum.gr/

Godziny otwarcia:

◦ poniedziałek – piątek: 09:00 – 15:00

◦ sobota: nieczynne

◦ niedziela: otwarte na żądanie

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne