Strona głównaAktualnościGrecjaBezpłatna opieka medyczna dla zwierząt domowych i bezdomnych

Bezpłatna opieka medyczna dla zwierząt domowych i bezdomnych

Pierwsza miejska klinika weterynaryjna w Atenach została otwarta na początku tego miesiąca, oferując bezpłatną opiekę medyczną bezdomnym zwierzętom i zwierzętom domowym z opiekunami, które należą do bezbronnej populacji.

Położona przy skrzyżowaniu Alei Mesogeion i ulicy Trikala w Ambelokipi klinika jest w pełni wyposażona w salę operacyjną, diagnostyczną oraz obszary do krótkotrwałej hospitalizacji.

Przychodnia będzie czynna w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 17:00 i będzie świadczyć podstawowe usługi medyczne, w tym kastrację, szczepienia i inną opiekę profilaktyczną.

„Dla nas wszystkich w Atenach ochrona zwierząt oznacza, że jesteśmy aktywnie cywilizowani” – powiedział burmistrz Aten Kostas Bakoyannis.

Miejska przychodnia weterynaryjna jest następstwem uruchomienia miejskiego schroniska dla bezdomnych kilka lat temu.

„To potwierdza, że gmina jest pionierem w opiece nad naszymi czworonożnymi towarzyszami” – dodał.
Według Serafiny Avramidou, miejskiego doradcy ds. bezdomnych zwierząt w Atenach, nowa klinika pomoże również kontrolować liczbę bezdomnych zwierząt w stolicy Grecji.

Zwierzęta domowe posiadające opiekunów należące do grup szczególnie wrażliwych (osoby niepełnosprawne, bezrobotni, rodziny wielodzietne z trójką i większą liczbą dzieci, rodziny niepełne i beneficjenci pomocy społecznej) otrzymają bezpłatną opiekę w nowej miejskiej poradni dla zwierząt.

Klinika zatrudnia obecnie dwóch lekarzy weterynarii i oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie otwarta 24 godziny na dobę, po czym zatrudniona zostanie większa liczba lekarzy weterynarii i asystentów zajmujących się opieką nad zwierzętami.

Aleksandra Kozubek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne