Strona głównaAktualnościGrecjaAustralijski artysta uchwycił Grecję w całorocznym projekcie

Australijski artysta uchwycił Grecję w całorocznym projekcie

Jason Roberts, znany na całym świecie artysta, podróżował po Grecji przez ponad rok, aby uchwycić obrazy zwierząt, rolników i architektury wiejskiej, która jego zdaniem zawiera dziedzictwo Grecji.

Duży projekt zatytułowany „Początki – podróż artysty przez serce Grecji” polegał na tym, że artysta szkicował różne obrazy podczas swojej podróży po kraju, w tym zwierzęta, tradycyjną architekturę, rolników, tawerny i gaje oliwne.

Pochodzący z Melbourne w Australii J. Roberts zyskał światową reputację jako malarz. W swoich pracach kładzie nacisk na tematy ze świata przyrody.

Współpracując z Amalthia, grecką organizację zajmującą się badaniami nad starożytnym inwentarzem żywym i zwierzętami domowymi, Roberts podróżował po całym kraju, aby zlokalizować i złapać na płótnie te rzadkie rasy, którym często grozi wyginięcie.

Celem projektu było ukazanie bogactwa i różnorodności świata przyrody w Grecji, a także podniesienie świadomości na temat rzadkich ras zwierząt hodowlanych w Grecji.

Regiony, które Roberts odwiedził podczas swojej podróży, obejmowały obszary w Grecji kontynentalnej i wyspy, na których można było znaleźć bogatą przyrodę, takie jak: Skyros, Ithaca, Kefalonia, Argithea i półwysep klasztorny na górze Athos.

Jego szkice zwierząt obejmują : owczarka greckiego, kozę Oulokeratiki, bydło kreteńskie, owcę Kefalonia-Ithaki i kucyka Skyros.

Artysta naszkicował i namalował łącznie 66 różnych gatunków zwierząt oraz wykonał zdjęcia ludzi wchodzących w interakcje z udomowionymi zwierzętami, w tym rolnikiem dojącym owce na Itace.

Artysta chciał także podkreślić bliski związek między ludźmi a dziką przyrodą w Grecji.

Na podstawie jego szkiców i fotografii powstanie seria obrazów na zbliżającą się wystawę w Atenach. Zostanie również napisana książka, aby uczcić bogate dziedzictwo historyczne, rolnicze i kulinarne Grecji.

Obszerny przewodnik ilustrujący podróż Jasona Robertsa po Grecji można znaleźć na jego stronie internetowej.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne