Strona głównaAktualnościGrecjaAteńska policja aresztowała 66 "kieszonkowców"

Ateńska policja aresztowała 66 „kieszonkowców”

Została zatrzymana przez policję ateńską wieloosobowa grupa, która okradała pasażerów pociągów na stacjach kolejki miejskiej ISAP.

Po dwumiesięcznym śledztwie i zebraniu niezbędnych dowodów z rożnych części Aten, w minioną sobotę, policja aresztowała 66 członków „gangu”, w tym 58  cudzoziemców i 8 Greków. Cudzoziemcy pochodzą głównie z krajów Afryki Północnej, z Półwyspu Bałkańskiego i z Bliskiego Wschodu.

Wstępne dochodzenie wykazało, że w ostatnich sześciu miesiącach „gang” popełnił 101 kradzieży portfeli i innych przedmiotów oraz dokonał 18 kradzieży na osobach znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz stacji kolejki miejskiej. Ponadto, „gang” dokonał 28 włamań do samochodów, w różnych dzielnicach centrum Aten.

Po przeprowadzonej rewizji w 12 mieszkaniach w centrum stolicy, znaleziono dużą liczbę biżuterii, telefonów komórkowych, urządzeń elektronicznych, różnych dokumentów  podróży o wątpliwej autentyczności i surową konopie o wadze 53,8 gramów i 5.275 euro.

66 aresztowanych przewieziono do prokuratury w Atenach. Dochodzenie policyjne trwa dalej w celu ustalenia udziału „gangu” w innych przestępstwach.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne