Strona głównaAktualnościGrecja24-godzinny strajk w Grecji

24-godzinny strajk w Grecji

W środę 20 lutego 2013 w Grecji odbył się zaplanowany 24 godzinny strajk generalny przeciwko polityce drastycznych oszczędności. Akcję zorganizowały największe związki zawodowe – sektora państwowego ADEDY i sektora prywatnego GSEE.

Strajk zakłóci funkcjonowanie większości usług publicznych – wzięli w nim również udział lekarze, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy skarbowi i bankowi, dziennikarze, a w szpitalach lekarze zajmują się tylko nagłymi przypadkami. Zakłócone zostało działanie komunikacji miejskiej i połączenia lotnicze. Wstrzymano ruch statków, a przemieszczanie się promami między greckimi wyspami jest również utrudnione.

W południe na placu Syntagma w centrum Aten odbyły się demonstracje, które zakończyły się starciami między policją a protestującymi.

We wtorek wizyta prezydenta Francji Francois Hollande’a w Atenach była prawie niezauważona z powodu 24-godzinnego strajku dziennikarzy.

Od prawie miesiąca w północnej i środkowej Grecji rolnicy protestują z powodu wysokich kosztów produkcji i cen paliwa, blokując od czasu do czasu główną autostradę, łączącą północ z południem kraju.

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne