Strona głównaAktualnościPolskaZostań dyplomatą: nabór uzupełniający na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2014

Zostań dyplomatą: nabór uzupełniający na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2014

Jeśli masz gruntowną wiedzę w dziedzinie stosunków międzynarodowych, pasjonujesz się historią i kulturami świata, jesteś kreatywny i ambitny, a jednocześnie gotowy do podjęcia wymagającej służby na rzecz kraju, jesteś dobrym kandydatem na dyplomatę. Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej ogłosił dzisiaj uzupełniający nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2014.

Celem aplikacji dyplomatyczno-konsularnej jest przygotowanie do pracy w polskiej dyplomacji. Dyplomacja XXI wieku to nie tylko dyplomacja kompetencji, ale także umiejętność skutecznego prowadzenia negocjacji, prezentacji i obrony interesów czy zarządzania zasobami w placówce zagranicznej. Nowoczesna polska dyplomacja to również nowoczesne narzędzia informacyjne. Zawód dyplomaty jest więc zawodem dla osób o wysokich kompetencjach i unikalnych predyspozycjach, znających co najmniej dwa języki obce, aktywnych, skutecznych i zaangażowanych. To zawód dla osób gotowych do pracy na rzecz własnego kraju w różnych warunkach kulturowych i w różnych częściach świata.

Nabór na aplikację jest otwarty i odbywa się w drodze konkursu. Termin składania dokumentów to 20 grudnia 2013 r. (Ogłoszenie). Konkurs na aplikację składa się z części pisemnej i ustnej oraz badania predyspozycji do służby zagranicznej. Aplikacja dyplomatyczno-konsularna jest rocznym kursem organizowanym przez Polski Instytut Dyplomacji. Podjęcie aplikacji wiąże się z zatrudnieniem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

MSZ

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne