Studencie! Weź podróżuj!

Jak często marzyłeś/aś o dalekich podróżach? O wielkich wyprawach? O przygodzie, goniącej przygodę? O niesamowitych miejscach i poznaniu niesamowitych ludzi?
Chyba często, nie?

Grecja i inne kraje europejskie zapewniają szereg zniżek dla studentów. I tak na przykład w Atenach wszystkie najważniejsze zabytki świata starożytnego można zwiedzić za darmo za okazaniem dokumentu potwierdzającego status studenta. Wymówki, że zwiedzanie jest drogie stają się bezsensowne. Za darmo zobaczysz np. Akropol, Muzeum Akropolu, Agorę czy Muzeum Archeologiczne. Student za darmo zwiedzi również najważniejsze miejsca na terenie całej Grecji.

Największe koszty zawsze związane są z transportem i noclegiem. Studenci jednak potrafią radzić sobie z takimi trudnościami. Loty do Grecji nie muszą być drogie. Jeśli dobrze poszukasz możesz znaleźć samolot do Aten nawet za 200 złotych w dwie strony. Tak samo z noclegami. Wystarczy poszukać, a znajdziesz odpowiednie miejsce dla siebie i przyjaciół. Strony, jakie mogą Ci w tym pomóc to: booking.com, Airbnb czy Couchsurfing.

Studia to najlepszy czas na poznawanie świata. To teoretycznie najdłuższe wakacje w życiu. Podstawowe pytanie brzmi: czy chcesz? Jeśli martwisz się kosztami zorganizuj wyjazd, tak, aby oszczędzić na transporcie i noclegach. Przecież nie musisz spać w pięciogwiazdkowym hotelu. Możesz wybrać nocleg w najlepszym hotelu świata, który gwiazdek ma miliardy – w namiocie. Jeśli nie masz kogo wziąć w podróż, jedź sam. Boisz się? To normalne, ale czy nie po to żyjemy żeby przezwyciężać nasze lęki? Potem może zabraknąć czasu.

Różne kraje chcą Ci pomóc w poznawaniu kultury i historii. Dlatego oferują studenckie zniżki. Nie czekaj, rusz w podróż na studiach!

Markos Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne