Strona głównaAktualnościGrecjaStarożytna Agora w Atenach będzie gospodarzem wydarzenia kulturowego ‘‘Skały mówią’’

Starożytna Agora w Atenach będzie gospodarzem wydarzenia kulturowego ‘‘Skały mówią’’

Starożytna Agora w Atenach i jej Stoa Attalos czyli muzeum archeologiczne, będą gospodarzami trzeciego cyklu 4. programu kulturowego ‘‘Skały mówią”.

Zapoczątkowany w 2017 roku przez Athens-Attica & Argosaronic Hotel Association program ma na celu przybliżenie dzieł wielkich pisarzy greckiej starożytności zarówno mieszkańcom, jak i gościom stolicy Grecji poprzez przedstawienia teatralne.

Spektakle ‘‘Skały mówią” na Starożytnej Agorze odbędą się w dniach 8, 9, 10, 15, 16, 17, 22, 23, 29, 30 września i 1 października w godzinach 11:00-13:00 w języku greckim, francuskim i angielskim.

Spektakle stworzone przez greckiego reżysera Efi Theodorou, kompozytora Nikosa Platanosa i aktorów z Delos Drama School zabiorą widzów w filozoficzną podróż na temat miłości, życia i demokracji poprzez teksty takie jak Odyseja Homera czy też Antygona Sofoklesa.

Program ‘‘Skały mówią” działa pod auspicjami Ministerstwa Turystyki, Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO), Regionu Attyki, Gminy Ateny i Greckiej Izby Hotelarskiej.

Pierwszy miesiąc występów w ramach programu ‘‘Skały mówią” rozpoczął się w czerwcu w Narodowym Muzeum Archeologicznym. Pierwszy cykl obejmował również specjalną prezentację na międzynarodowym lotnisku w Atenach z okazji przesilenia letniego, podczas gdy drugi cykl odbył się na stanowisku archeologicznym Biblioteki Hadriana w centrum Aten w lipcu.

opr. Krzysztof Drobiński

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne