Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiŚlubowanie pierwszaków w polskiej szkole

Ślubowanie pierwszaków w polskiej szkole

W tym roku ślubowanie pierwszoklasistów przypadło w czasie obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzień ten nie należał tylko do dorosłych, ale również do dzieci w polskiej szkole. Jest to bardzo ważne, że dzieci już od najmłodszych lat pielęgnują pamięć o tak ważnych dla ich kraju wydarzeniach. Od rana tego dnia w Zespole Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej odbywały się występy.

slubowanie szkola1Dzieci recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne pieśni takie jak, ,,Białe róże”, ,,Wojenko Wojenko”, za co publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków dużymi brawami. Wszyscy zebrani razem odśpiewali także Hymn. Każde z dzieci dostało chustkę, jedni białe a drudzy czerwone i w rytm pieśni pięknie nimi wymachiwali tworząc biało-czerwoną flagę.

slubowanie szkola2

Po uroczystym apelu upamiętniającym 100-letnią rocznicę Odzyskania Niepodległości, uczniowie przystąpili do pasowania, powtarzali słowa przysięgi pierwszoklasisty robiąc to z dumą i wielką radością. Pierwszoklasiści obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, być dobrymi kolegami, godnie reprezentować dobre imię szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pasowanie na ucznia jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla pierwszaków, ale również dla ich rodziców i pozostanie w ich pamięci na długie lata. Był to również piękny prezent na urodziny Ojczyzny.

Weronika Jabłońska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne