Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiPromomocja polskich producentów jachtów na Międzynarodowych Targach Jachtowych

Promomocja polskich producentów jachtów na Międzynarodowych Targach Jachtowych

W ubiegłym tygodniu, 11 grudnia w Centrum Ekspozycyjnym w Atenach – Metropolitan Expo zakończył się Międzynarodowy Salon Jachtowy. Podczas 5 dni swoją ofertę prezentowali producenci i dystrybutorzy jachtów oraz sportów wodnych.

Targi to znakomita możliwość do zaznajomienia się z szeroką gamą ofert prosto od najlepszych producentów, realizujących zamówienia na rynki światowe, a także rozmowy o innowacjach i trendach, które docierają z różnych części globu.

Drugi rok z rzędu Ambasada RP w Atenach zorganizowała stoisko, na którym promowała Polskę jako wiodącego producenta jachtów i łodzi na świecie. Polską ofertę turystyczną i eksportową zaprezentowana została dzięki wsparciu Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty.

Polskie stoisko informacyjne odwiedził Ambasador RP w Atenach Pan Artur Lompart, przedstawiciele ZBH Ateny, Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przedstawiciele spółki ROTA S.A. – organizatora targów, przedstawiciele Polonii gospodarczej w Grecji oraz lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Warto zaznaczyć, że Polska jest ósma na świecie i piąta w Europie pod względem eksportu jachtów i łodzi sportowych, a także zajmuje drugie miejsce, po Stanach Zjednoczonych, w budowie jachtów motorowych o długości do dziewięciu metrów.

tekst: Marzena Mavridis
zdjęcia : Markos Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne