Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiPromocja Wrocławia w Atenach - gospodarza turnieju UEFA EURO 2012

Promocja Wrocławia w Atenach – gospodarza turnieju UEFA EURO 2012

We wtorek, 3 kwietnia br., w Megaro Mousikis odbyła się oficjalna prezentacja miasta Wrocław zorganizowana przez Urząd Miasta Wrocław i Ambasadę RP w Atenach.

Podczas spotkania zaprezentowana została bogata oferta kulturalno-rozrywkowa miasta Wrocław, a tym samym pokazano  gotowość miasta na przyjęcie kibiców w czasie rozgrywek UEFA  EURO 2012. Wiceprezydent Wrocławia p. Michał Janicki przedstawił atrakcje turystyczne miasta, obiekty sportowe, bazę noclegową, a przede wszystkim Strefę Kibica, która będzie zlokalizowana w samym sercu miasta na wrocławskim Rynku.

Turniej UEFA jest jedną z największych imprez sportowych w Europie – mówił Michał Janicki. – Dzięki przygotowaniom do turnieju miasto zmienia się dosłownie z miesiąca na miesiąc. Stolica Dolnego Śląska pozostawała przez wiele lat w cieniu Warszawy, Gdańska i Krakowa, najwyższy czas przedstawić dynamicznie rozwijającą się metropolię, która przyciąga duże inwestycje oraz organizuje ważne imprezy, takie jak: World Games 2017. Wrocław będzie również Europejską Stolicą Kultury w 2016 r.

Wiceprezydent Wrocławia podkreślił również, że poczynione inwestycje będą przynosić korzyści po turnieju zarówno samym mieszkańcom jak i odwiedzającym miasto gościom.

Podczas uroczystości odbył się także pokaz tricków piłkarskich w wykonaniu Krzysztofa Golonki oraz krotki recital muzyczny w wykonaniu utalentowanej piosenkarki Sabiny Golanowskiej.

Wśród zaproszonych gości był m.in. pan Jacek Gmoch, znany w Polsce i Grecji działacz sportowy oraz trener.

Pod koniec spotkania przeprowadzona została loteria z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta Wrocław.

wroclaw6 wroclaw_1 wroclaw10

 

wroclaw_4 wroclaw_5 wroclaw0

 

wroclaw2 wroclaw_8 wroclaw3

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne