Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiPolskie produkty na Targach Food Expo w Atenach

Polskie produkty na Targach Food Expo w Atenach

W Atenach zakończyły się Międzynarodowe Targi Food Expo, które są największymi targami na Bałkanach poświęconymi branży spożywczej. Targi mają charakter stricte biznesowy i są doskonałą platformą do dialogu pomiędzy producentami a dystrybutorami żywności.

Tegoroczna edycja targów odbyła się w dniach 9-11 marca 2023 r. w Metropolitan Expo Exhibition Centre w Atenach i przyciągnęła 35.000 odwiedzających. W wydarzeniu aż 1300 wystawców zaprezentowało swoje najnowsze i najbardziej innowacyjne produkty. Wśród nich na 280 międzynarodowych stoiskach z całego świata, w tym także z Polski, prezentowano szeroką gamą etnicznych produktów i napojów. Osoby związane z branżą miały możliwość nawiązania nowych kontaktów i poszerzenia obecnych, dokonania oceny zapotrzebowania rynku na ich produkty, czy usługi oraz śledzenia globalnych trendów.

W tym roku na targach na Food Expo swoją ofertę prezentowało ponad 30 wystawców z Polski, wśród których można było znaleźć liczące się w kraju przedsiębiorstwa, reprezentujące szeroki przekrój polskiej branży spożywczej. Wśród polskich przedsiębiorców znaleźli się m.in. producenci wyrobów mlecznych, mięsnych, suplementów, wyrobów czekoladowych, kawy, przetworów owocowo-warzywnych, artykułów delikatesowych, co było tylko częścią z asortymentu, który był dostępny do degustacji na polskich stoiskach podczas targów. Produkty spożywcze na stoisku narodowym zorganizowanym przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach promowało ponad 20 rodzimych przedsiębiorstw.

Produkty polskie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając uwagę miejscowych przedsiębiorców, a polscy przedsiębiorcy przeprowadzili liczne rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi, w tym z dystrybutorami oraz przedstawicielami sieci handlowych działających w całej Grecji.Targi dla polskich firm otworzyły nowe szlaki eksportowe, a spotykająca się tu kadra kierownicza branży utworzyła dynamiczną społeczność zdominowaną przez inspirację, przedsiębiorczość i tworzenie dochodowych relacji handlowych.

Nieodłączną częścią wydarzenia był bogaty program konferencji, seminariów i warsztatów, które stanowiły szansę na podjęcie dyskusji o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju. Setki profesjonalistów z każdego zakątka Grecji wypełniły przestrzenie wydarzeń specjalnych Food Expo.

tekst, zdjęcia: Marzena Mavridis

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne