Strona głównaAktualnościGrecjaPolska influencerka wspięła się na Olimp

Polska influencerka wspięła się na Olimp

Monika Witkowska, polska podróżniczka, dziennikarka, pisarka i influencerka, niedawno wspięła się na Górę Olimp w Macedonii Centralnej i zdobyła jej szczyt – Mitikas (Mytikas) na wysokości 2,917 metrów, co czyni go najwyższym szczytem Grecji.

Wspinaczka Witkowskiej miała miejsce przy okazji podróży prasowej zorganizowanej przez Grecką Nrodową Organizację Turystyczną (GNTO). Polski oddział we współpracy z Regionem Macedonii Środkowej zorganizował promocję szerszej destynacji Pieria na polskim rynku.

Podczas jej pobytu w Grecji towarzyszył jej dziennikarz alpinistyczny i redaktor książek Adam Rowicki. Oprócz wspinaczki, Witkowska i Rowicki odwiedzili pobliskie Litochoro, stanowisko archeologiczne Dion.

fot. Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO)

Witkowska zdobyła ogromne doświadczenie alpinistyczne. Była już w wielu zakątkach świata i napisała 11 książek w tematyce turystyki alpinistycznej. Swoją pasją dzieli się z innymi za pomocą swojej strony internetowej (www.monikawitkowska.pl) , Instagrama oraz strony na Facebooku, która posiada aż 20,000 obserwujących.

Jak podaje GNTO, wizyta Witkowskiej okazała się być ubogacającym doświadczeniem. Podróżniczka zgromadziła cenne materiały, informacje i zdjęcia potrzebne do jej kolejnej książki. Wydanie książki jest planowane na 2025 rok i będzie zawierać sekcję poświęconą Olimpowi.

Ponadto, według GNTO, polska podróżniczka planuje podzielić się swoimi doświadczeniami w Pierii za pomocą artykułów w szanowanych magazynach alpinistycznych i podróżniczych.

Witkowska ma również zamiar zaangażować swoją publiczność poprzez seminaria internetowe i zaprezentować cel podróży jako gość popularnych programów telewizyjnych.

fot. Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO)

W zeszłym miesiącu region Tesalii ogłosił uruchomienie themountolympus.com, platformy internetowej mającej na celu zainspirowanie użytkowników do odwiedzenia góry, między innymi poprzez zdjęcia i wycieczki online.

Na początku tego roku greckie Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Środowiska niedawno złożyły wniosek do Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO o wpisanie Olimpu na pożądaną listę.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne