Strona głównaRozmaitościZdrowie & UrodaOlejek z oregano pozbywa się grzybów Candida oraz bakterii Helicobacter pylori

Olejek z oregano pozbywa się grzybów Candida oraz bakterii Helicobacter pylori

Olejek z oregano należy do grupy naturalnych antybiotyków. Wiele lat temu olejek z oregano był stosowany na takie problemy ze zdrowiem jak łuszczyca, katar, biegunka, a nawet przeziębienia. Dziś jednak mało kto wie o takich zastosowaniach, obecnie używany jest jako przyprawa do wielu dań. Warto nieco nadrobić zaległości, a na prawdę warto, ponieważ oregano nazywane jest naturalnym antybiotykiem, a co najważniejsze nie powoduje skutków ubocznych.

Dwie najsilniejsze substancje, które znajdują się w tym olejku to tymol oraz karwakrol. Próżno ich szukać w innych specyfikach. To właśnie one odpowiadają za tak silne zwalczanie bakterii, grzybów oraz wirusów.

Jaki olejek z oregano wybrać?
Przede wszystkim trzeba kierować się składem, najlepsze olejki powinny zawierać 100 procentową zawartość oregano. Często możemy spotkać w sprzedaży olejki, które zawierają tylko 20 procent. Co gorsza, taką politykę prowadzą wielkie i bardzo popularne firmy. Resztę stanowi (pozostałe 80 procent) oliwa z oliwek. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to certyfikat. Potwierdza on wysoką jakość i siłę działania. Pamiętajcie, że olejek z oregano nie może być stosowany bezpośrednio, jest bardzo ostry i może okazać się drażniący pod czystą postacią. Przepis: Należy 2 krople rozpuścić w szklance wody. 

Osoby ceniące wygodę będą zainteresowane mocnym ekstraktem z oregano w postaci kapsułki. Ma silne właściwości i zawiera odpowiednią proporcję najważniejszych składników, czyli karwakrol 60 procent oraz tymol 3 procent. Jest on wysokiej jakości i poprawia wiele aspektów zdrowia. 

Olejek z oregano świetnie działa również na cerę oraz likwiduje grzyby znajdujące się na skórze. W tym przypadku warto wybrać specyfik, który w swoim składzie będzie zawierał wyciąg z roślin wykazujących korzystne właściwości dla skóry. 

Co jeszcze możemy znaleźć w olejku z oregano?
Olejek z oregano to nie tylko tymol i karwakrol. W jego składzie możemy znaleźć liczne witaminy z grupy B oraz witaminę C i K. Ponadto olejek ten zawiera flawonoidy, które zwiększają przyswajalność witamin. Posiada on również liczne minerały: potas, magnez, cynk, wapń oraz żelazo.

Jakie właściwości ma olejek z oregano?
Oregano jest silnym przeciwutleniaczem. Na skali ORAC znajduje się już na 5 miejscu! To świadczy o wysokiej zdolności pochłaniania reaktywnych form tlenu. Wszystkie te składniki tworzą niesamowite właściwości dla Twojego zdrowia:

1. Olejek z oregano pomaga walczyć z grzybami Candida albicans.

2. Dzięki zawartości związków fenolowych olejek z oregano potrafi zwalczyć niebezpieczne bakterie typu E. Coli i Salmonelli. Wiele osób ucieszy się z faktu, iż olejek ten korzystnie wpływa na proces zwalczania gronkowca złocistego.

3. Wspiera leczenie infekcji i przeziębienia.

4. Zabija oraz ochrania przed pasożytami.

5. Olejek z oregano ma właściwości stymulujące prawidłową pracę układu trawiennego. Jego składniki usprawniają przepływ żółci, dzięki czemu usprawnia się proces trawienia.

6. Koi nerwy – warto sięgnąć po olejek z oregano w przypadku, gdy narażeni jesteśmy na silny stres lub mamy problemy z zasypianiem.

7. Wzmacnia odporność – wystarczy regularnie pić olejek z oregano, by uniknąć infekcji górnych dróg oddechowych.

8. Ułatwia proces odchudzania – składnik o nazwie karwakrol nie tylko skutecznie zwalcza infekcje, ale również ogranicza gromadzenie się warstwy lipidowej w tkance podskórnej, co ułatwia proces odchudzania.

9. Oregano niszczy trudną do wyeliminowania bakterię o nazwie Helicobacter pylori. To właśnie ona w głównej mierze odpowiedzialna jest za powstawanie wrzodów. Olejek z oregano powoduje ograniczenie produkcji ureazy, czyli enzymu, który produkowany jest przez tę nieszczęsną bakterię. W wyniku tego obumiera.

10. Olejek z oregano jest źródłem wszystkich niezbędnych składników odżywczych (witamin i minerałów).

arturtopolski.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne