Strona głównaAktualnościWydarzeniaObchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w Atenach

Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w Atenach

Ambasada RP w Atenach serdecznie zaprasza wszystkich Polaków przebywających w Grecji do wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

W sobotę, 10 listopada 2018 roku w godzinach 14.00 – 18.00 na placu przed budynkiem Zappeion w Ateńskich Ogrodach Narodowych (niedaleko Stadionu Marmurowego) zapraszamy na recital fortepianowy open air utworów Fryderyka Chopina, w wykonaniu Artura Sychowskiego i Magdaleny Hierowskiej – Sychowskiej. Program części artystycznej przesyłamy w załączniku. W trakcie recitalu będzie można skosztować okolicznościowego pączka i herbaty z sokiem malinowym. Ok. godz. 17.00 kolumnada budynku Zappeion rozbłyśnie na biało-czerwono. Na jej tle planujemy wspólne zdjęcie upamiętniające ten wspaniały moment. Zapraszamy również do obejrzenia wystaw „About Polska” i „Ojcowie Niepodległości”, które zostaną zaprezentowane przed budynkiem Zappeion. Wystawy te będą dostępne przez cały weekend.

Aby uczcić stulecie niepodległości drużyna Ambasady RP w Atenach z Panią Ambasador Anną Barbarzak na czele weźmie udział w Maratonie Ateńskim, który przypada dokładnie w rocznicę naszej niepodległości, to jest 11 listopada. Wedle naszych szacunków w Maratonie weźmie udział niemal sześciuset biegaczy z Polski – mamy nadzieję, ze zechcą oni zadedykować swój start w Maratonie Niepodległej. Wszystkich biegaczy narodowości polskiej biorących udział w Maratonie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Ambasady (stoisko nr 41) w hali Ergo Marathon Expo, gdzie otrzymają okolicznościową koszulkę z logotypem Niepodległej. Sportowców – oczywiście ubranych w otrzymane koszulki – zapraszamy do udziału w uroczystościach w sobotę przed Zappeionem, w szczególności do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Przypominamy, że organizatorzy Maratonu przewidzieli specjalne nagrody dla pierwszych trzech najlepszych polskich biegaczy. Wręczenia nagród dokona Pani Ambasador A. Barbarzak w dniu 11 listopada.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

pdf Program wydarzeń w Zappeion 10 listopada

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne