Strona głównaAktualnościPolskaNasi rywale na Euro 2012 - reprezentacja Rosji

Nasi rywale na Euro 2012 – reprezentacja Rosji

Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przybliżamy Wam reprezentacje biorące udział w imprezie. Po Grecji przyszedł czas na naszych kolejnych grupowych rywali – Rosję.

Reprezentacja Rosji – łyk historii
Reprezentacja Rosji zadebiutowała dokładnie 100 lat temu w 1912 roku. Pierwszy mecz rozegrała z Finlandią i przegrała 2:1. Pod nazwą „Rosja” reprezentacja powróciła na arenę międzynarodową dopiero po rozpadzie Związku Radzieckiego. Rosjanie dwukrotnie brali udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej (w 1994 i 2010 roku) i trzykrotnie w Mistrzostwach Europy (1980,2004,2008) Drużyna aktualnie zajmuje 11 miejsce w rankingu FIFA (stan na kwiecień 2012).

Największy sukces
Największym sukcesem reprezentacji Rosji było dotarcie do półfinału Mistrzostw Europy w 2008 roku, gdzie przegrali 0:3 z Hiszpanią.

Gwiazda – Andriej Siergiejewicz Arszawin
Arszawin aktualnie gra w Zenicie Sankt Petersburg, do którego jest wypożyczony z Arsenalu. Do jego największych klubowych sukcesów można zaliczyć zdobycie mistrzostwa Rosji czy Pucharu UEFA. Arszawin dwukrotnie został uznany za najlepszego piłkarza roku krajów bałtyckich i WNP.

Historia spotkań z reprezentacją Polski
Reprezentacja Rosji trzykrotnie spotkała się z Polską. Raz Rosjanie wygrali, raz zremisowali a raz schodzili z boiska przegrani. Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się w Moskwie 22 sierpnia 2007 roku. Zakończyło się ono remisem 2:2.

Prognoza przed Euro 2012
Wprawdzie reprezentacja Rosji dawno nie osiągnęła znaczącego sukcesu na piłkarskiej imprezie, to nie należy jej lekceważyć, gdyż w jej składzie gra kilku wartościowych graczy. Chociaż żaden ekspert nie wymienia rosyjskiego teamu w gronie faworytów imprezy to czy niespodzianki nie są tym co kibic futbolu lubi najbardziej?

logo_twoja_europa

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne