Strona głównaRozmaitościZdrowie & UrodaNapoje, które powodują przyrost wagi

Napoje, które powodują przyrost wagi

Tak zwane soft drinks, czyli napoje z zawartością soków, nektarów i syropów owocowych oraz warzywnych, mogą przybrać kilku dodatkowych kilogramów.

Okazuje się, że nie tylko lemoniada czy cola mają zgubny wpływ na sylwetkę. Popularne soft drinks, tj. napoje na bazie soków czy syropów, do których dodaje się np. mleko, śmietanę , miód, jaja, lody, wody mineralne lub przyprawy (kakao, gałkę muszkatołową, kawę, cynamon), także powodują przybieranie na wadze.

Badania wykazały, że pijemy zbyt dużo nie tylko napojów gazowanych, ale i popularnych owocowych lub warzywnych acz słodkich nektarów sporządzonych z koncentratów z dodatkiem cukru.

Testy dowiodły, że regularne spożywanie napojów tego typu zmienia fizyczne zdolności do regulowania wagi i naraża na przytycie. Uczeni odkryli też, że zastąpienie słodkich napojów wodą i napojami bez słodzików pomogły uczestnikom badań schudnąć.

Jakkolwiek wiele osób zdaje sobie sprawę, że określone produkty – ciastka, torty, chipsy – mają dużo kalorii, często zapomina się o znacznej popularnych napojów, wskazują uczeni.

logo senior

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne