Strona głównaRozmaitościArtykuły i opinieMydło oliwkowe – tylko z Grecji

Mydło oliwkowe – tylko z Grecji

O szczególnych właściwościach naturalnych kosmetyków nie trzeba nikogo przekonywać. Przeżyliśmy erę kosmetyków bardzo chemicznych, w których liczył się ostry kolor i wyrazisty zapach. Na szczęście nadeszła era, w której wracamy do kosmetyków naturalnych, jak najmniej zanieczyszczonych przez zbędne związki chemiczne. Współczesny rynek oferuje nam różnorodne kosmetyki, wśród nich znajdują się także mydła. Ja uwielbiam stosować mydło oliwkowe, zwykłe i naturalne. Po dokonaniu porównania etykietek wielu produktów na runku polskim, niemieckim i greckim z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że: mydło oliwkowe kupuje się tylko w Grecji od greckich marek. Nie istnieje coś takiego jak dobre mydło oliwkowe z popularnych sieciówek, która mają mydła we wszystkich zapachach i kolorach. Właściwie obok oliwki i oliwy z oliwek te mydła nawet nie leżały – jak zwykło mówić powiedzenie. Są to wyniki analizy nie tylko etykietek, ale także efektów w stosowaniu różnych mydeł.

Dlaczego akurat greckie mydła? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wybieram je ponieważ zawierają bardzo prosty skład, a nie całą tablicę Mendelejewa w swoim spisie. Zwykłe, najtańsze mydła właściwie zawierają te same składniki. Są to: Sodium olivate, aqua, sodium chloride. Naturalnie możemy spotkać mydła z dodatkiem olejku arganowego, herbacianego, eukaliptusowego. Mogą to być mydła z pokruszonymi pestkami– jako peeling lub z dodatkiem rumianku, łagodzące. Nadal jednak są to składniki naturalne, które nie zapychają porów w naszym ciele i nie podrażniają skóry. Tak jak w przypadku ubrań czy jedzenia kiedy czytamy metki i etykietki, badając skład produktów, powinniśmy postępować z kosmetykami – a zwłaszcza z kosmetykami myjącymi, one bowiem potrafią uczulić najmocniej.

Greckie mydło ma szereg właściwości i zalet. Jednak do najbardziej popularnych należą następująco:
1. Jest uniwersalne i odpowiednie do każdego typu skóry.
2. Jest wykonane z naturalnych składników.
3. Jest produktem antyseptycznym, bowiem jest wykonane na bazie oliwy.
4. Chroni skórę przed wnikaniem szkodliwych mikroelementów.
5. Uelastycznia skórę.
6. Nadaje skórze delikatność w dotyku.
7. Jest produktem ekologicznym.
8. Można stosować je do demakijażu.
9. Można stosować je jako szampon.
10. Doskonale nadaje się do moczenia w nim nóg z obtarciami i pęcherzami.
11. Pomaga w pozbyciu się igieł jeżowca.
12. Wspomaga niwelowanie problemów dermatologicznych.
13. Jest hipoalergiczne – nie powoduje uczulenia.
14. Wspomaga gojenie się ran.
15. Nawilża skórę.

To tylko piętnaście moich powodów, dla których warto wybrać greckie mydło. Ja zdecydowanie je rekomenduję, ale podkreślam, że należy czytać skład produktów, wybierając te najbardziej naturalne.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne