Strona głównaAktualnościPolskaMarszałek Senatu RP do Polonii: Głosujcie na Mazury!

Marszałek Senatu RP do Polonii: Głosujcie na Mazury!

Do oddania głosu na Mazury w konkursie na „7 Nowych Cudów Natury” namawiał Polonię podczas Dnia Otwartego w Senacie marszałek Bogdan Borusewicz. A wraz z nim członkowie parlamentarnego zespołu „Mazury Cud Natury” i warmińsko-mazurscy samorządowcy.

– Zwracam się do naszych rodaków i Polonii rozsianej po całym świecie: głosujcie na Mazury, bo wiecie przecież, macie porównanie, jesteście w najróżniejszych miejscach świata, że Polska jest najpiękniejsza i Mazury są najpiękniejsze – przekonywał marszałek do udziału w prestiżowym konkursie informując, że malownicze polskie pojezierze znalazło się w ścisłym finale plebiscytu.

Wybory na 7 nowych cudów świata rozpisała szwajcarska fundacja „New7Wonders. Do końca 2008 r. internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji. Następnie spośród tych kandydatur internauci wybrali 28 finalistów. Mazury są jedynym regionem Polski, który znalazł się w tym zaszczytnym gronie. O miejsce w zwycięskiej siódemce i prestiż z tego tytułu wynikający rywalizują m.in. z Wielkim Kanionem Kolorado i Kilimandżaro.

–  (Konkurs) to ogromna szansa dla całej Polski, bo turysta, który przyjedzie na Mazury – przyjedzie do Polski. Przyjedzie i zobaczy wspaniały kraj” – tłumaczył podczas spotkania Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Znaleźliśmy się w gronie 28 najpiękniejszych miejsc na świecie. To już jest wielka nobilitacja i wielki zaszczyt dla nas, ale chcemy pokazać jeszcze przez najbliższe miesiące, że nie trzeba podróżować bardzo daleko, nie trzeba szukać odległych miejsc, żeby znaleźć się w niepowtarzalnej naturze – wtórował mu Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 listopada 2011 r. Do tego czasu na Mazury można głosować za pośrednictwem m.in. strony internetowej www.mazurycudnatury.org

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne